Skocz do zawartości

drgania silnika


sopel108

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na postoju czuć drgania (jakby bujanie) silnika/budy. Ostatnio odłączyłem akumulator na 2h przyczym wykasowały się jakieś podstawowe błędy z komputerka i po odpaleniu jakby nie drgało wcale..przez 5 min dopuki sie nie rozgrzał badziej.. słychać również lekkie stukanie na drążku zmiany biegów, kiedy przy odpalonym silniku na sucho wcisnę sprzęgło.

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Każda może być cenna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, współczuję, to chyba będzie koło dwumasowe do wymiany. Ile ma przejechane twoje auto? Stuki na drazku skrzyni biegow, hm ... to moga tez byc wybite poduszki pod silnikiem/skrzynia? Czy podczas uruchamiania nie slychac metalicznego odglosu / niektorzy mowia tez o odglosie bitej szyby? Sprawdz tez czy nie masz stukania na pedale sprzegla, jak delikatnie stope do niego przylozysz.

powodzenia!

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawiązując do drgań, u mnie pojawiło sie coś na wzór mrowienia nadwozia (takie odczucie). Nawiarstwia się to odczucie jak silnik jest w stanie normalnej temp. roboczej 90 st. na zimnym brak objawów, ale to akurat wydaje się być uzasadnione. Drgania nie występują pod obciążeniem.

Przebieg to 215 tyś. km. Dawki paliwa na biegu jałowym w normie, jako tako nie widać żadnych objawów ze strony układu zasilania.

Edit: zapomniałem pozdrawiam i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nawiązując do drgań, u mnie pojawiło sie coś na wzór mrowienia nadwozia (takie odczucie). Nawiarstwia się to odczucie jak silnik jest w stanie normalnej temp. roboczej 90 st. na zimnym brak objawów, ale to akurat wydaje się być uzasadnione. Drgania nie występują pod obciążeniem.

Przebieg to 215 tyś. km. Dawki paliwa na biegu jałowym w normie, jako tako nie widać żadnych objawów ze strony układu zasilania.

Edit: zapomniałem pozdrawiam i dzięki za pomoc

Sprawdz stan swoich opon i ich wywazenie. Ja mialem tak ostatnio przed wymiana opon i felg. Takie dziwne drgania na podlodze. Akurat zmienialem felgi, wiec mialem 4 nowe kolka + wywazenie i przy okazji zbieznosc. Problem w zupelnosci zniknal. Moze zacznij od sprawdzenia stanu opon (jak sa zdarte), nastepnie najtaniej bedzie zrobic wywazenie.

powodzenia, mam nadzieje, ze to tylko jakis ciezarek z tylnej felgi Ci spadl.

pozdrawiam!

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie