Sign in to follow this  
Followers 0
scor_gda

Regulacja hamulca recznego

5 posts in this topic

Witam! Hamulec reczny mi nie trzyma jak powinnien, wymienilem tarcze+klocki, bo byly zuzyte i nic dalej to samo, wiem gdzie sie znajduje regulacja linki, ale nie wiem jak wyregulowac? nie ma zadnej sruby regulacyjnej, tylko kolko z zabkami. Mam przeglad w nastepnym miesiacu i musze go zrobic. Z gory dziekuje!

0

B)

Regulacja hamulca ręcznego

* Dzięki automatycznej regulacji hamulca tylnego koła, nie jest już konieczna dalsza regulacja hamulca ręcznego. Ponowna regulacja jest wymagana tylko w przypadku wymiany cięgien hamulca ręcznego, zacisków hamulcowych, klocków hamulcowych lub tarcz hamulcowych.

* Nożny układ hamulcowy musi być odpowietrzony i działać prawidłowo.

* Dźwignia hamulca ręcznego, cięgna hamulca ręcznego i uchwyt muszą być całkowicie zamontowane

– Ustawić pozycję dźwigni przy zaciskach hamulcowych A = 1,5 mm za pomocą szczelinomierza

– Nacisnąć silnie pedał hamulca co najmniej 3 razy.

Dla lepszej przejrzystości dźwignia hamulca ręcznego jest przedstawiona w stanie wymontowanym.

Dołączona grafika

– Nacisnąć przycisk odblokowujący poz. -2-. (Obydwa haki zatrzaskowe muszą chwycić ucha cięgien hamulca ręcznego)

– Puścić przycisk odblokowujący

– Przynajmniej 3 razy mocno pociągnąć dźwignię ręcznego hamulca

– Dźwignia ręcznego hamulca w położeniu spoczynkowym.

– Nacisnąć przycisk odblokowujący. (Obydwa haki zatrzaskowe muszą chwycić ucha cięgien hamulca ręcznego)

– Puścić przycisk odblokowujący

– Wyjąć szczelinomierz z zacisków hamulcowych

Dołączona grafika

– Skontrolować ustawienie dźwigni na zaciskach hamulcowych.

– Odstęp A między dźwignią a ogranicznikiem powyżej 0 i poniżej 1,5 mm

Przy wymianie klocków tłoczki powinny być wciśnięte do końca. Spytaj mechanika czy nie było problemu z ich wkręceniem. Może być uszkodzony mechanizm „tłoczka” Wtedy trzeba będzie szukać zacisków. Masz problemy z ręcznym po obydwu stronach?

1

Sam wymienialem tarcze i klocki, ale z wcisnieciem tloczkow nie mialem wiekszego problemu. Jak wcisne hamulec nozny i jednoczesnie zaciagne hamulec reczny to trzyma, a jak sam reczny zaciagne to ledwo trzyma, bo na jedno kolo.

Edited by scor_gda
0

Doszedlem w czym byl problem, linka byla przerwana i nie odbijala. Siedzialem prawie caly dzien w garazu, ale zrobilem :D . Wielkie dzieki Jeżu!

0

Najważniejsze, że zrobiłeś... Gratuluję PZDR

0

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.