Skocz do zawartości

wymiana paska wielorowkowego


slawek071976

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję informacji na temat wymiany paska wielorowkowego w A4 b7 1.9 TDI BRB 116KM. Konkretnie chodzi mi o przebieg i co trzeba wymieniać z tym paskiem (napinacze). Obecnie mam przebieg 161 000 km.

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem konkretnie przy ilu się to wymienia ale zależy to przedewszystkim od stanu paska oraz rolek nap/prow. Ja zawsze wymieniam to przy okazji wymiany rozrządu. Do wymiany potrzebujesz pasek 03G903137E, rolkę napinanającą 038903315AH, rolkę prowadząca 03G145276 i tyle. Przy okazji sprawdż stan sprzęgiełka alternatora. Miejsca nie jest za dużo ze względu na bliskość chłodnicy.

Przed wymontowaniem paska wielorowkowego oznaczyć kierunek obrotów za pomocą kredy lub pisaka. Odwrotny kierunek obrotów używanego paska wielorowkowego może doprowadzić do jego uszkodzenia. Można też zdemontować górną część osłony paska zębatego. – W celu poluzowania paska wielorowkowego należy odchylić element napinający -zgodnie z kierunkiem strzałek-. –

Zdjąć pasek wielorowkowy z koła pasowego alternatora.

Dołączona grafika

Zamontowanie

Zamontowanie następuje w odwrotnej kolejności, należy przy tym zwrócić uwagę na następujące punkty:

– Sprawdzić prawidłowe ułożenie paska wielorowkowego.

– Uruchomić silnik i sprawdzić bieg paska.

Dołączona grafika

Bieg paska wielorowkowego

1 - Tłumik drgań 2 - Element napinający pasek wielorowkowy 3 -

Pasek wielorowkowy alternatora, pompy układu wspomagania kierowania i sprężarki układu klimatyzacji 4 - Alternator 5 - Pompa układu wspomagania kierowania 6 - Rolka prowadząca 7 - Sprężarka układu klimatyzacji

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć, czy w A4 B7 Avant 2.0 TDI BPW 140KM bedzie podobnie?

Jeśli ktoś by mógł mi podać nr'y części był bym wdzięczny. Dziś przy mrozie zaczął mi piszczeć pasek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy w A4 B7 Avant 2.0 TDI BPW 140KM bedzie podobnie?

Jeśli ktoś by mógł mi podać nr'y części był bym wdzięczny. Dziś przy mrozie zaczął mi piszczeć pasek :/

To samo.... Do wymiany potrzebujesz pasek 03G903137E, rolkę napinającą 038903315AH, rolkę prowadząca 03G145276

Nie kupuj tanich zamienników....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie