Skocz do zawartości

potrzebny kpl schemat instalacji elektrycznej haka A4 AVANT B7 2005r


kris2000ch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Czy mógłby ktoś udostępnić kompletny schemat instalacji elektrycznej haka holowniczego do AUDI A4 AVANT B7 2005r. Kupiłem oryginalny hak z wiązką i sterownikiem. Niestety nie ma w instalacji elektrycznej kostek (wtyczki 6 pin-owej i 4 pin-owej), te które wchodzą do sterownika. Chciałbym dokupić brakujące wtyczki i poprawnie podłączyć instalację. Jeżeli ktoś na tym forum posiada także materiały dotyczące d/m haka holowniczego będę wdzięczny za udostępnienie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jeżu za chęci ;) Znalazłem schemat haka holowniczego do A4 B7 AVANT 2005>. Ale, żeby nie rozbierać całego autka może pomożesz mi zlokalizować kostki (złącza) te z przodu pojazdu w okolicy kierownicy, które są podane na schemacie do podłączenia + w skrzynce przekaźników (tej pod maską czy pod kierownicą z lewej strony???), w którym miejscu dobrać się do MCE .... schemat jest w załączniku może komuś się jeszcze przyda ;) Jeżeli ktoś posiada taki sam schemat w języku bardziej przystępnym dla mnie (niemiecki, polski) proszę o załączenie.

P.S.

Jeżu a może masz możliwość wyciągnięcia z ELSA schematu podgrzewania lusterek do ww pojazdu? Mam ELSA V3.9 ale nie mogę uruchomić opcji szukania schematów elektrycznych. Po wejściu w tą funkcję mam kom: nie dostępna

instalacja haka.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym był zapomniał w załączniku dla osób chętnych doposażyć swoje A4 B7 w hak holowniczy kodowanie modułu centralnej elektryki ;P

P.S.

Korzystam z VAS V19 PL i muszę przyznać, iż jest on bardzo pomocny w kwestii kodowania, adaptacji prowadzi krok po kroku.... ten załącznik jest właśnie z "pomocy" VAS 19PL

1.Opis funkcji.pdf

Edytowane przez kris2000ch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx Jeżu. Jak będę miał trochę wolnego czasu spróbuję zmienić język na niemiecki ponieważ jest mi bardziej "przyjazny" zrozumiały. Jestem ciekaw czy wtedy schematy będą opisane w niemieckim języku?

P.S.

Jeszcze raz serdeczne dzięki Jezu za pomoc i podpowiedzi :piwo: :piwo: :piwo:

P.S. 2

Jeszcze jedo pytanie i prośba o pomoc ale to już nie w tym dziale (a na FIS-ie), żeby nie OT-ować ;)

Edytowane przez kris2000ch
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Walczę właśnie ze spalonym modułem haka w swoim aucie. Obecny moduł jest nieoryginalny ale chciałbym go przy okazji zamienić na taki jak powinien być. Problem polega na tym, że gubie się w schematach wklejonych przez "kris2000ch". Czy mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć co powinno być podłączone do poszczególnych pinów ?

np :

kostka 4 pinowa :

pin 1 - masa

pin 2 - +

pin 3 - ...

...

itd.

Bardzo by mi to ułatwiło zadanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Proszę o podpowiedź jaki mam kupić hak do mojego Audi A4 B7 sedan. Wiele jest haków na allegro, ale nie wiem jaki ma mieć symbol. Jeśli ktoś może pomóc będe wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie