Skocz do zawartości

Kod błędu ln2 w A4B5


bellator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu pojawia mi się w wyświetlaczu bieżących kilometrów informacja "ln2". Ciekaw jestem co to znaczy, nie mogę się doszukać w necie, a wolałbym się dowiedzieć coś na temat zanim będę wydzwaniał do serwisów

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

In2 oznacza inspekcje/wymiane oleju silnikowego. Wymien olej lub jezeli to zrobiles to poprostu nie wykasowali Ci tego komunikatu In2 .

Dzięki za utwierdzenie mnie, że to wlaśnie to. Jak kupilem też mialem taki komunikat. Wymiana oleju była rok temu, teraz spadła mi niebezpiecznie ilość oleju w silniku, dolałem 1l Castrola, błąd należy skasować, ale czy mimo wszystko wymienić olej i filtry? Myślę że nie przejechałem 10 k km. I jeszcze jedno, dosyć mocno mi kopci ostatnio, do przesady już powyżej 2000 obr., czy może to być wina niskiej jakości paliwa? Czy jest jakaś inna przyczyna. Dzięki za rady i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Skoro oleju ubywa i samochód dymi, to by oznaczało, że silnik spala olej. Jeśli ma bardzo duży przebieg, może to świadczyć o zużytych lub zapieczonych pierścieniach tłokowych, zgarniających olej ze ścianek cylindrów. Mogą być uszkodzone uszczelniacze trzonków zaworów i olej po trzonkach cieknie do cylindrów. Może też być nieszczelność w układzie olejowym, chłodzącym turbosprężarkę. Obawiam się, że bez wizyty w dobrym warsztacie się nie obejdzie.

Pozdrawiam.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie