Skocz do zawartości

Płyn we wspomaganiu


quazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakieś 4 miesiące temu miałem podobny problem.

Po rozgrzaniu silnik zaczął dziwnie gwizdać, szczególnie na zakręcie.

Podjechałem do warsztatu okazało się że wymienili mi płyn we wspomaganiu po podobno był bardzo zabrudzony.

Wymienili i faktycznie było po problemie jak ręką odjął - zapłaciłem około 200zł za tą usługę.

Ostatnio słyszę w pracy silnika, że znów pojawia się ten problem. Będzie trzeba wymienić ten płyn znowu.

Pytanie:

Czy to normalne, ze po czterech miesiącach jest znowu to samo??

Czy mogę wymienić ten płyn sam ??

Jak mogę obniżyć koszty wymiany przez warsztat?

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie płynu nie wymienia się np co rok.... Poziom na "bagneciku" jest ok? Nie ma ubytków? Podejrzewam ,że pompa wspomagania ma już dość. Czeka "mały" wydatek związany z regeneracją lub zakupem. Przyjrzyj się dokładnie temu. Zapodaj kilka warsztatów, ażeby stwierdzili co jest naprawdę... I najważniejsze... Jakim płynem Ci to zalali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie płynu nie wymienia się np co rok.... Poziom na "bagneciku" jest ok? Nie ma ubytków? Podejrzewam ,że pompa wspomagania ma już dość. Czeka "mały" wydatek związany z regeneracją lub zakupem. Przyjrzyj się dokładnie temu. Zapodaj kilka warsztatów, ażeby stwierdzili co jest naprawdę... I najważniejsze... Jakim płynem Ci to zalali?

Dziś byłem w jakimś warsztacie podpytać się co i jak....

Faktycznie może to być pompa wspomagania.

Cóż, w zeszłym tygodniu robiłem wachacze i jakieś drążki, chyba nie jestem gotowy na "mały" wydatek.

Jakie to będą koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S5, czyli prawdopodobnie, to samo jest montowane w A5 jak i A4, taka pompa to jakieś 4000zł jeśli dobrze pamiętam + robocizna około 2000zł. Nie daj sobie wmówić, że aby dostać się do tego, trzeba wyjąć silnik, bo to zwiększa koszt, a jest totalną bzdurą. Powinni Ci to zalewać różowym płynem, który do kupienia jest w wielu sklepach motoryzacyjnych ( znaczek Audi podnosi jego cenę o jakieś 100zł ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie