Skocz do zawartości

Problem z audiczką , bezradny..


pitu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , zakładam ten temat z nadzieją że może ktoś mi pomoże bądź doradzi z magiczną usterką w mojej Audi , bo przyznaje że już rozkładam ręce .

Audi jakie posiadam to A 4 z silnikiem 1.8 Turbo 150 koni z rocznika 1995. Problem jaki istnieje to , gdy odpalam auto , bez różnicy czy auto jest ciepłe czy zimne obroty zaczynają falować pływać po czym po dosłownie 5-10 sekund ustają na obrotach powyżej 1 tysiąca i wszystko się normuje ( jest tak przy każdym odpalaniu) wygląda to tak jakby się dusiło i bez gazu auta nie odpalę . Auto również nie ma mocy jak na 150 koni , na biegu 3 , 4 jak i 5 jest dość mułowaty . Gdy wdepnę pedał gazu auto zaczyna jakby chwilę myśleć po czym powoli się rozpędza , w trakcie jazdy również zauważam że obroty gdy zmieniam na następny bieg niższy czy wyższy powoli spadają , jakby lekko się zawieszają i przytrzymują się. Silnik chodzi bardzo cicho i równo . Myślałem że to może jakieś wężyki od dolotu więc wymieniłem te które po prostu wyglądały źle , wymieniłem filtr powietrza jak i również przepływomierz , wyczyściłem przepustnice , wszystkie te zabiegi które były kosztowne nie przyniosły żadnego rezultatu . Z autem do mechanika ? jeździłem i począwszy od zalecenia wymiany przepływki poo historie że do wymiany jest cała głowica i przepustnica bo to pewnie przez to... jestem już nastawiony sceptycznie do tych majstrów z mojego miasta .

auto podpiąłem pod komputer ale nie posiada żadnych błędów . Może ktoś wie co i gdzie jeszcze szukać przyczyny , bo tak dobre auto a nie ma czym nawet wyprzedzić , brak mocy i te obroty . Dodam że auto gdy kupiłem ma cały czas ten sam objaw , więc nie pojawił się podczas mojego użytkowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie