Skocz do zawartości

Wycieraczki


miras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety mam mały problem przy swoim Audi. Chodzi mi konkretnie o wycieraczki przednie. Zalanczają sie i przez chwilke chodza, zatrzymija sie w polowie szyby i nie chodza, dopiero po jakims czasie zaczynaja chodzic. i tak caly czas. Wszystko zaczeło sie od tego jak wymieniłem żarnik w ksenonie i na panelu swieci mi sie jeszcze kontrolka od ustawiania swiateł. Dodam, ze ma dynamiczne ustawianie światel. Mial juz moze ktos taki problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzilem sobie z kominikatem na FISie a dokładnie znalazłem fajna stronke z opisem jak to zrobic. Trzeba sie podłączyć do VAGa. Link ponizej(tylko ze wszysto po angielsku):

http://www.a4mods.com/index.php?page=webcontent/pages/autolevel.html&category=6

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mialem w a4 problem z wycieraczkami, okazalo sie, ze trzeba bylo nasmarowac mechanizm wycieraczek, a tak zatarlo sie i urwalo - trzeba bylo wymienic caly mechanizm, ale nie mialo to u mnie związku ze światlami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przyłączam się do tematu. Właśnie mam taki "mechaniczny" problem z wycieraczkami przednimi. Jadą wolno i czasem stają w połowie szyby i trzeba im pomóc wrócić. Czy któryś z kolegów może mi podpowiedzieć albo wrzucić schemacik jak się dobrać do mechanizmu żeby go nasmarować ? Bardzo proszę o pomoc bo to auto żony i strasznie suszy mi głowę ;)

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przerabiałem temat tydzień temu w swoim samochodzie - zatarte tuleje w mocowaniu wycieraczek.

Krótka instrukcja:

1) zdemontować pióra

2) ściągnąć uszczelnienie

3) założyć nakrętkę

4) zbić trzpień

5) wymyć (wd40, rost off odrdzewiacz)

6) przesmarować smarem miedzianym

W moim przypadku pomogło, choć od strony lewej musiałem parokrotnie zbijać i podciągać śrubę. Powodzenia!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie