Skocz do zawartości

Podgrzewanie świec żarowych


BoXide

Rekomendowane odpowiedzi

Czas grzania zależy od temperatury otoczenia. Masz samochód z bezpośrednim wtryskiem, wiec rola świec tak naprawdę ma znaczenie się grubo poniżej 0 stopni. Podłącz vaga i sprawdź, czy masz świeczki uwalone....
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem świece i 2 nie działały. Wymieniłem zobaczymy jak będzie dalej. Poprzednio miałem passata też 2 nie działały ale przy

-15 palił. W zimę też miałem zastępczo golfa III to palił też przy -15 bez podgrzewania świecy aż się temu dziwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Zgodnie z tym co można przeczytać w instrukcji obsługi świece zaczynają swoją pracę od +8 stopni Celcjusza w dół.

Moje poprzednie auto paliło bez problemów nawet przy -20, zanim nie doszło do wymiany uszczelki pod głowicą, po tym zabiegu odpalanie w mrozie na dotyk pozostało tylko wspomnieniem.

Podsumowując podstawa to oczywiście działające wszystkie świece, sprawny akumulator z którego można wydusić prąd rozruchowy powyżej 650A, wymieniony przed każdą zimą filtr paliwa, dobre paliwo, no i nie zajeżdżony silnik.

Stare prawda mówi że stan diesla pokaże dobra zima. Latem odpala bez problemów każdy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam za ciekawość BoXide, ale czy posiadasz to auto od momentu wyjazdu z salonu?

No chyba, że sprzedał Ci je brat lub ojciec, bo jeżeli już dobry kolega, znajomy itd., itd. to proszę wybacz nie przesadzajmy z tymi 115000 tyś. Przy takim przebiegu silnik diesla powinien jeszcze pachnieć fabryką a nie problemami.

Oczywiście nie piszę tego ze złośliwością, ale wiem coś na te tematy.

Może warto zacząć nowy wątek by wymienić się doświadczeniami na temat ogólnego draństwa jakim jest fałszowanie przebiegów. Tylko kto się przyzna, że go oszukano, gdyż każdy z nas to expert motoryzacji, a czasem lepiej żyć w błogiej nieświadomości.

Edytowane przez electrojac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że problem ze świecami nie jest problemem zależnym od przebiegu. Poważniejszych usterek nie było jak na razie. Auto było sprawdzane wielokrotnie na różne sposoby i przez różne osoby i wszystko wynika na to, że przebieg jest faktyczny. Stąd moja pewność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeżu,dzisiaj było -19 i jak włączyłem zapłon po sekundzie wszystkie kontrolki pogasły auto zapaliło za drugim razem.Dziwne ze lampka świec żarowych sie nie świeciła nawet parę sekund.Jeżu co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie