Skocz do zawartości

Jaki silnik wybrać ?


pawelt55

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Czytelników forum takie pytanie :

Interesuje Mnie Wasze zdanie dotyczące niezawodności silników benzynowych .

Jaka pojemność jest najbardziej przez Was polecana i dlaczego ?

Uprzejmie proszę o uzasadnienie .

Z góry DZIĘKUJĘ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć dołączam do pytania i je lekko modyfikuje :) Obecnie rozważam kupno Audi A4 B5 . Tylko zastanawiam się nad 1.6 z lpg oraz 1.8 Turbo z lpg. Popytałem znajomych którzy czają baze na temat Audi. Od razu mówię że jestem ciemny w tych tematach dlatego stąd pytanie. Słyszałem że różnica w spalaniu jest nie wielka co mnie cieszy. Nie którzy mi mówili kup Audi z 1.8 T gdyż jak kupisz 1.6 to po 1-2 miesiącach będziesz żałował że nie kupiłeś 1.8 T. Mówią że to bardzo dobry silnik wytrzymały itd i polecają go mocno. Natomiast inni mi mówią że  by nie ryzykowali kupna 1.8 T bo jak siądzie turbinka lub wtryski to jest koszt niesamowity co w zwykłym 1.6 może się nie przytrafić bo nie ma tam turbo itp. I mam strasznie wahania bo nie wiem czy wgl oni czają lekko o co w tym chodzi. Dlatego pytanie do profesjonalistów co lepsze mniej awaryjne i tym podobne :) Z góry dziękówka :)

Edytowane przez SZLACHTA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem jeszcze ;) Dalej się właśnie zastanawiam . Kilka ludzi mi mówiło właśnie 1.8 Turbo ale dla gazu niby lepiej zwykłe 1.8  a znów ponoć 1.6 najtańsza z opłatami itd. Ludzi mi nagadali o tej turbce że siada przy gazie i lekko boje się a gaz musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Chcesz szczerej sprawdzonej odpowiedzi jeżeli chodzi o a4 b5 tylko 1.8 ADR

Mam w domu A4 b5 1,6 oraz A4 b5 1.8 Quattro 125km ADR+lpg

1.8 od 2 lat z LPG zrobiłem około 70000 km i szczerze wymiana olej płyny filtry plus okresowe serwisy LPG

Serwisy LPG oczywiście tylko filtry bo regulacji nie potrzeba - po co jak działa świetnie

Spalanie około 10,3 a 11,5 na klimatyzacji zima 13 lpg- porównanie 10 L. PB 95 lato 11-12 klima zima około11 l benzyny

Co do 1.6 adp mało może oszczędnie ale silnik już ma swoje lata i  lpg może go dobić :(

Szukaj ogłoszenia po 20 kwietnia bo ja swoje  1,8 quattro będę wystawiać na sprzedaż ha ha szkoda  ale 4 aut w domu to mój portfel nie wytrzyma :)

Pozdrawiam

Adam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależny od silnika 1,8t 150km nie polecam -turbo rzecz która albo działa idealnie albo do wymiany zależy od poprzedniego właściciela czy dbał o wymiany oleju i czy auto było do jazdy czy wściekania się  padająca elektryka świec - trochę kosztowna ,turbina

Ale decyzja należy do kupującego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie