Skocz do zawartości

temperatura silnika


radiann

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jak bym mógł to proszę o informacje czy Wy też tak macie u siebie.

A4 / 96 kW 1.9tdi - podczas jazdy w takich warunkach jak ostatnio mamy tzn. temperatura poniżej -10 st.C silnik osiąga tem. załóżmy 90 st. i niby jest ok, ale po zatrzymaniu i pracy silnika na biegu jałowym czy to w korku czy na chwile na światłach, temperatura silnika w oczach spada. Dzieje się tak w sytuacji jak ogrzewanie jest w trybie auto, jak zmienię na ręczne sterowanie i zmniejszę intensywność nadmuchu lub wyłącze całkowicie to temperatura utrzymuje się na niezmienionym poziomie lub nieznacznie spadnie, ale w trbie auto przechłądza silnik i to bardzo.

Termostat w zeszłym sezonie zimowym wymieniałem dwa razy bo za pierwszym razem bez zastanawiania stwierdziłem termostat, zakupiłem drugi orygianł i nic. Potem zmieniłem czujnik tem. cieczy też dwa razy i za drugim razem również orygianał no i w zeszłym roku zima się skończyła to i problem się rozwiązał, teraz problem (chyba problem) powrócił.

Srawdzałem w innych autach i tak Audi Q5 3.0 tdi jest tak samo, A3 1,9tdi tak samo i o zgrozo dwie Octavie 2.0 tdi problem nie występuje.

za informacje i podpowiedzi z góry dzięki

pozdr. radiann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Podepnę się pod temat. U mnie znowu posdczas jazdy na trasie silnik ma 70oC, czasami w korku sporadycznie dojdzie do 90oC. moje pytanie brzmi czy tak ma być czy coś jest nie tak?

pozdrawiam

Podejrzewam,że termostat masz do wymiany... masz mieć na trasie 90 stopni. Moze też szwankować czujnik temperatury... ale to możesz sprawdzić vagiem...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie