Skocz do zawartości

Zawias do schowka pasażera A4 B6


arturek986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam złamany jeden zawias od schowka pasażera w A4 B6

Dzwoniłem do ASO i powiedziano mi, że nie ma możliwości kupienia samego zawiasu wystepuje tylko cały schowek za jedyne 500zł. Za bardzo nie chce mi sie w to wierzyć, że nie ma możliwości dokupienia samego zawiasu!

Proszę o pomoc w tej kwestii, moze ktoś dysponuje informacją, czy można kupić sam zawias i ewentualnie nr katalogowym elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponuje taka wiedzą i musze cię zmartwic... Niema niestety zawiasu samego w sprzedaży do schowka... pozostaje albo kupienie nowego/uzywanego schowka albo solidne klejenie zawiasu lub jego spawanie.... a wszystkiemu winny amortyzator cierny , który sie zaciera odpowiadający za swobodne opuszczanie w dół... jest widoczny po ściągnieciu trójkąta z prawej strony.. Trzeba go wyciągnąć i przesmarować koniecznie bo połamiesz nastepny.....zawias schowka.....

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za informacje, szkoda że taką przykrą:)

Sprubuje zajrzeć do tego amortyzatora ciernego i go przesmarować lecz najpierw muszę spróbować skleic ten zawias.

Jeszcze raz wielkie dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety mam ten sam problem z tym, że już jestem po próbie klejenia i niestety bez skutku( złamał się po drugiej próbie otwarcia) dlatego interesuje mnie efekt naprawy schowka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skleiłem zawias klejem i dodatkowo skręciłem go od dołu wkrętem (wkręt przechodzi przez złamany zawias i go scala) i narazie się trzyma.

Można dodatkowo w celu zmniejszenia obciążenia zawiasu wymonowałem amortyzator cierny, który jest przyczyną pękania zawiasu. Odłączenie amortyzora ciernego skutkować będzie brakiem oświetlenia w schowku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skleiłem zawias klejem i dodatkowo skręciłem go od dołu wkrętem (wkręt przechodzi przez złamany zawias i go scala) i narazie się trzyma.

Można dodatkowo w celu zmniejszenia obciążenia zawiasu wymonowałem amortyzator cierny, który jest przyczyną pękania zawiasu. Odłączenie amortyzora ciernego skutkować będzie brakiem oświetlenia w schowku.

Wystarczy go porzadnie nasmarować w środku i będzie chodził tak jakby go nie było.... Zamontuj spowrotem i bedziesz miał oświetlenie...

Niestety mam ten sam problem z tym, że już jestem po próbie klejenia i niestety bez skutku( złamał się po drugiej próbie otwarcia) dlatego interesuje mnie efekt naprawy schowka. Pozdrawiam

A przesmarowałeś amortyzator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam widze ze to ogólny problem a4. Miałem ten sam problem wkręt pod kątem (zeszlifowana główka) + klej na gorąco ogólnie około 50 min roboty o działa jak należy. trzeba pamiętać aby rozrusać siłownik który hamuje opadanie schowaka a w tych modelach sie zaciera.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie