Skocz do zawartości

Skrzynia biegów problem


radiann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze skrzynią biegów (A4 1.9 tdi - 96kW) na razie nie duży, ale jest.

Skrzynia jest 5-cio stopniowa i wszystko niby jest ok, ale jak jest zimny olej w skrzyni jest problem z włączaniem II i III biegu i to tylko w górę, redukcja bez problemu.

Jak się zagrzeje olej problem ustępuje.

Sprzęgło nowe, ale to nie jest od sprzęgła raczej zależne bo tylko dwa przełożenia.

Zmieniać olej czy to synchronizatory?

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podjedz do dobrego zakladu, albo jak mozliwosci sprawdz poziom oleju w skrzyni. Mysle, ze wymiana na pewno nie zaszkodzi, lepiej od tego zaczac niz od razu uderzac w synchronizatory. Ogolnie niektorzy na zimnym silniku maja problemy z dwojka, u mnie tez troche ciezej wchodzi, ale to chyba w kazdym aucie moze byc mniej/bardziej odczuwalne.

powodzenia i daj znać czy zmiana oleju pomogła, oby.

m@uryc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do dobrego zakladu, albo jak mozliwosci sprawdz poziom oleju w skrzyni. Mysle, ze wymiana na pewno nie zaszkodzi, lepiej od tego zaczac niz od razu uderzac w synchronizatory. Ogolnie niektorzy na zimnym silniku maja problemy z dwojka, u mnie tez troche ciezej wchodzi, ale to chyba w kazdym aucie moze byc mniej/bardziej odczuwalne.

powodzenia i daj znać czy zmiana oleju pomogła, oby.

m@uryc

Olej zmieniłem i może minimalnie jest lepiej (ale też temp. na zwenątrz jest wyższa), ale to raczej nie olej tylko mechaniczna sprawa.

na razie jeżdżę i zobaczymy co będzie dalej się działo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie