Skocz do zawartości

Najlepszy olej do silnika ALZ


irlandczyk007

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg to 160tys km.

Dotychczas leje 10w40 shella.

Musze dolewać około 1litra miedzy przeglądami

Jaki inny olej możecie mi polecić (castrol,mobil)etc?

Czy warto się zastanowić nad zmiana na pełen syntetyk?

Producent zaleca w instrukcji 502.00 , 500.00, 501.01który lepszy?

Chciałbym się jeszcze dopytać.Przy kasowaniu inspekcji ile wyświetla się tys KM?

Pytam bo nie wiem ile przejechałem już od wymiany oleju

Edytowane przez irlandczyk007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę duże to zużycie oleju między wymianami.... Chyba interwał ustawia sie na 15tys km ale co 10 nie zaszkodzi zarobic wymiankę... W twoim przypadku raczej już bym nie zalewał go pełnym syntetykiem... Możesz zostac na shellu aczkolwiek polecam Motula 6100 synergie 10W40. Zalej zobaczysz czy zużycie oleju spadnie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myśla inni forumowicze?

Ja osobiscie mam B6 ale 1.9 TDI AVF.

Poprzedni wlasciciel wlewal jakis malo mi znany olej, ja raz zalalem Mobil 1 ESP 5W30, raz musialem dolewac, z jakies 0,7 litra.

Przerzucilem sie na Motul 505.1 i powiem ze przejechalem juz 12 tys km i praktycznie nie widac ubytku w oleju, moze minimalnie 0,2 ale to nic.

Polecam Motul'a, im czesciej wymieniasz, tym lepiej dla silnika. Ja mam ustawione co 13 tys wymiane. Ah, nie lej tylko zadnych oczyszczaczy do silnika przed wymiana oleju. Sa dodatki, ktore sie wlewa przed wymiana na stary olej, zostawiasz silnik na kilkanascie minut pracy i zlewasz. Nie zalewaj tego, bo mozesz sobie narobic tylko klopotu.

Z olejem jak z pampersem, czestsza wymiana, mniej placzu ;)

pozdrowienia!

m@urycy

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotychczasowy olej shell 10w40 którego lejesz jest dobry posiada specyfike vw502.00.Nie wszystkie oleje 10w40 posiadają 502.00.Sprawdz ręką czy przypadkiem nie masz małych wycieków spod uszczelki filtra oleju, jezeli filtr na obudowie bedzie miał ślady oleju dokręć go lub wymień na nowy.Pozatym szybka jazda sprzyja w ubywaniu oleju na skutek większej temperatury silnika w komorze spalania.Olej+filtr wymieniaj co 15 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam!

Potrzebuje u siebie w AUDI A4 B6 1,9TDI 130KM, przebieg 240 000km wymienić olej, nie mam pojęcia co było wlane tam wcześniej.

Wyczytałem, tutaj i w innych miejscach, że wszyscy polecają ten MOTUL 505.1

Z tego co sprawdziłem (o ile dobrze sprawdziłem) jest to 5W40, czy mogę taki wlać, przy obecnym przebiegu?

Czy polecacie jakiś inny, tak samo dobry jak MOTUL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie