Skocz do zawartości

Problem z Radiem Concert II - komunikat "Safe"


stanley6662

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z radiem Audi Concert II musiałem odłączyć akumulator i teraz po włączeniu wyswietla mi się napis SAFE - czyli blokada na pin tylko problem tkwi w tym że nie posiadam tego kodu ( auto sprawadzone z niemiec - nie mam kontaktu z poprzednim właścicielem) jakieś sugestie co do mozliwości uruchomienia radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś podjechać do Aso z dowód rejestracyjnym i bodajże nr radia i poprosić o taki pin.(podejrzewam płatnie). zadzwoń i zpytaj jakie są procedury...Czasami np w książce obsługowej na instrukcji do radia ktoś zapisze pin np. długopisem. Poszukaj.... Jeśli radio było oryginalnie w aucie to po odłączeniu zasilania nie powinno poprosić o pin...ale czasami różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś podjechać do Aso z dowód rejestracyjnym i bodajże nr radia i poprosić o taki pin.(podejrzewam płatnie). zadzwoń i zpytaj jakie są procedury...Czasami np w książce obsługowej na instrukcji do radia ktoś zapisze pin np. długopisem. Poszukaj.... Jeśli radio było oryginalnie w aucie to po odłączeniu zasilania nie powinno poprosić o pin...ale czasami różnie bywa...

własnie nie pisze nigdzie pinu w pappierach od auta które mam. w takim razie spróbuje w ASO. A nr radia gdzie będzie? bo w instrukcji radia nie ma własnie tej karteczki z pinem etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hmm słyszałem że można odczytać kod z pamięci radia. mam już zgrany wsad z tej pamięci( z rozszerzeniem .BIN) ale nie wiem jak się za to zabrać - może ktoś wie jak coś takiego zrobić?

edit

kod już mam :]

tylko nie działa głos ;/ co może być tego przyczyną? w aucie mam system bose

Edytowane przez stanley6662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dopisze sie tylko do tematu gdyby ktos mial podobny problem. Jezeli nie macie kodu radia bierzecie wyciagacie radio. Na radiu jest numer seryjny a ostatnie 4 cyfry to kod dla Audi. Dzwonicie na infolinie Audi (ale nie do dealera) podajecie im kod  z radia, a oni wam kod do jego odblokowania. Robia to ZA DARMO. Nastepnie wlaczacie radio macie napis SAFE wciskacie i trzymacie PSCAN i RDS razem. Wpisujecie kod, potem znowu trzymacie PSCAN i RDS razem. Wszystko.

 

 

---> Metoda nieaktualna. Jednak trzeba zrobic zrzut z EPROMu

Edytowane przez kokojumbo
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie