Skocz do zawartości

pompa wody 1,8 t


ignuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na tym forum ,wiec sorki jak cos nie tak napisałem ;;-po zakupie auta wracajac do polski zapaliła mi sie kontrolka temp silnika -po zatrzymaniu i odczekaniu az silnik ostygnie dolałem wody ale to nic nie dało bo po paru lilometrach znowu temp silnika była wysoka -prawie 120 st .okazało sie ze nie ma obiegu płynu chładzącego -po wymontowaniu pompy wody okazało sie ze wirnik pompy był pekniety i nie trzymał sie wałka pompy ,po zamontowaniu nowej wydaje sie ze wszystko jest ok,powstaje jednak pytanie ---czy w tym silniku jest jeszcze jedna pompa wody?bo z ogledzin wynikło ze chyba jest i napedza ją pasek rozrządu, jesli sa dwie pompy to oczym może swiadzyc całe zdażenie jesli chodzi o stan tej drugiej pompy? ,czy jesli pompa wody napędzana paskiem klinowym wyśiądzie to czy ta druga pompa powinna dac sobie rade z obiegiem ? zaznaczam ze ogrzewanie nie działało podczas awari ale węże doprowadzające płyn do nagrzewnicy były gorące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach Twojego typu 1.8T jest jedna pompa wody. I tu w zależności od kodu silnika miała różne umiejscowienie. Jakie masz oznaczenie silnika? Jeśli AEB/ANB/APU/ARK to pompa jest poza rozrządem i napędzana jest przez krótki pasek klinowy 11x528... taki pewnie masz..... Jeśli sinik AWT to tu pompa wody jest napędzana paskiem rozrządu....

W załączniku masz pogląd biegu paska micro i klinowego....

38363841.xml_xsl.pdf

Edytowane przez Jeżu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-dziekuje za odpowiedz ,moj silnik ma tak umiejscowiona pompe jak w tym załączniku który zamieścił Jeżu, czyli pompa jest jedna i w moim silniku jest napedzana krótkim paskiem klinowym od pompy wspomagania .A to małe kółko napędzane przez pasek rozrządu (to które wygląda jak pompa) to sie wymienia w raz z paskiem rozrządu ,czy to jest na łożysku kulkowym czy smarowane olejem z silnika ? Dziękuje i pozdrawiam .

Edytowane przez ignuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego na rysunku niema jest pod pokrywą, ale pewnie chodzi Ci o którąś z rolek... Wymienia się wszystko co chodzi po pasku.... łącznie z pompą wody...

Edytowane przez Jeżu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

na bank masz pompe napedzana paskiem wymieniana jak kolega pisze na tym filmiku widac gdzie ona jest pokazana jest wymiana rozrzadu http://www.youtube.c...?v=4pyWOdjdDdc. ona jest smarowana jesli o to chodzi plynem chlodzacym z oznaczeniem G tkj ma grupa vw. kolesiowi sie uleje przy garsci papieru plyn tj pompa wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Przy wymianie pompy wodnej polecam pompy z firmy SKF. Ja w swojej Audi A4 B5 1.6 zakupiłem taką i jak do tej pory (już dwa lata) działa prawidłowo. Do audi A4 B5 1.6 kupiłem taką http://motobajery.pl/pompa-wody-audi-a4-1618t-9500-a6passat-1818t-97-skf-vkpc-81402-p-4709.html. Natomiast do audi A4 B5 1.8 t 150 km taka http://motobajery.pl/pompa-wody-audi-a4-1618t-9500-a6-18t-97-vw-passat-18t-9600-skf-vkpa-81402-p-4708.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie