Skocz do zawartości

Kontrolka spalin w Audi A4 B7 2.0 TFSI możliwa pomoc


Davidoff2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

problem dotyczy zółtej kontrolki spalin, która mi się włączyła w trakcie jazdy. Auto sprawuje się normalnie, nie ma żadnych powodów do niepokoju jeśli chodzi o pracę silnika, natomiast kontrolka spalin się świeci.

Komputer nie pokazuje także błędów. Zastatnawiam się czy to katalizator, czy może sonda lamba, czy jakas zwykła błachostka. Może paliwo złej jakości i wystarczy zalać nowe, lepsze.

Jeśli ktoś z kolegów/koleżanek miał podobny kłopot, to będę wdzięczny za pomoc i radę.

Przypomnę, że chodzi o Audi A4 b7 z silnikiem 2.0 TFSI z rok. 2005.

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam.

Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi też wyskoczyła podczas jazdy, Tylko jak robiłem próbne jazdy po naprawie, okazało się że niema mocy, był słaby przez rozszczelniony intercooler i to spowodowało że zadławił sie spalinami, co dalej pociągło za sobą kontrolkę spalin i dziwny dzwięk (rechotanie, klekotanie) w poniedziałek mają mi przywieźć nowy intercooler, następnie jadę pod komuter spradzić błędy i dignoze ... aż się boje.

Edytowane przez ArtDuSe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie to specjalistów na forum. Czy kontrolka spalin przełącza auto w tryb awaryjny? Co może powodowac spadek mocy, dławienie się, szarpaniem silnika i nieprzekroczeniem 100 km/h ? Co radzicie zrobić z filrtem cząsteczek stałych? Czytałem że coraz więcej osób go likwiduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie juz wszystko gra:) Zasuwa aż miło ... Powód ... nadmierna emisja spalin spowodowana pęknietą gumą dolotową do intercoolera, zasysał lewe powietrze, co było powodem spadku mocy i braku ciśnienia. Kontrolka zgasła po wypaleniu syfu :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie też już wszytko gra. Problem okazał się bardzo błachy, mianowicie zatankowane słabej jakości paliwo na jednej z markowych stacji paliw :( Polecono mi zatankować dobrej jakości paliwo, więc załałem do pęłna Shell V Power Racing i po przejechaniu 30 km lamka zniknęła i już się nigy nie pojawiła. Zaznacze, że komputer nie pokazuje najmniejszych błędów. Także teraz tylko i wyłącznie Shell V Power i nie ma problemów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie