Skocz do zawartości

Słabo zapala w zimę dosyć długo grzeje świece i dymi na początku


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie samochód przy temperaturach -5 zaczyna mi słabo zapalać, wydaje mi się że świece dosyć długo się rozgrzewają... około 5-8 sekund. Zapala nie za pierwszym razem zakręcenia rozrusznikiem tylko za 2-3. Po odpaleniu z rury leci siwy śmierdzący dym. Moje pytanie jest takie co mam wymienić? Czy jeden pompowtrysk który wiem że nie jest najlepszym stanie czy świece żarowe? czekam na wasze opinie

Edytowane przez drdala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Najlepiej jedno i drugie mieć sprawne.

Świece obowiązkowo, skoro masz zamiar zimę przejździć. Pompka, zależy w jakiej jest kondycji - sam wiesz najlepiej.

A zacząłbym od sprawdzenia akumulatora i wymiany filtra paliwa.

Tyle ode mnie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Posluchaj Adamas'a. Przed zima w krajach, gdzie moze byc dosyc sroga, zaleca sie wymiane filtra paliwa. Tymbardziej u nas w PL mozna sie niekiedy "przejechac" na jakosci paliwa, wytraci Ci sie parafina, moze sie zrobic korek i po sprawie. Takze ja bym zrobil w kolejnosci: wymiana filtra paliwa, sprawdz akumulator (u mnie jak byl wyczerpany akumulator, to przy odpalaniu gaslo radio, wiec mozesz to sprawdzic oraz bylo niepelne spalanie, dymienie), swiece i potem pompowtryski. Sprobuj go tez przegonic jak bedzie dobrze rozgrzany.

Powodzenia!

m@uryc

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie