Skocz do zawartości

Nowo Kupione A4 B6 1.8 T 2002


Yastel

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć Wszystkim!

Zagadnienie, właściwie to jak w temacie. :) Pytanie: co powinienem wiedzieć na początku użytkowania? Jakieś rady? Zalecenia?

Z góry dzięki :)

Yastel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewacie, złotego środka?

Dbać tak jak o każde auto. Jest turbina to nie ganiać na zimnym, dać odsapnąć turbawce po dłuższej jeździe. Wymieniać olej, lać dobre paliwo. Jednym słowem jeździć i cieszyć się. Nie szukać problemów tam gdzie ich nie ma.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć Wszystkim!

Zagadnienie, właściwie to jak w temacie. :) Pytanie: co powinienem wiedzieć na początku użytkowania? Jakieś rady? Zalecenia?

Z góry dzięki :)

Yastel

Przygotuj się na większą konsumpcję oleju. Te silniki są olejożerne, więc wymiane będziesz miał "regularną" :)

Masz w automacie? Jeśli tak, to sprawdzaj również poziom płynu w skrzyni biegów. Przy manualnych normalnie się tego nie dotyka, choć i tak warto sprawdzić raz na dłuższy czas.

Od czasu do czasu dobrze jest też przegonić samochód, ja w tamtym roku na rozgrzanym silniku, trójka, gaz do oporu aż wskazówka się zatrzyma i tak przez kilka minut - bałem się, ale znajomy który zarządza linią jakości i testów AUDI/VW/PORCHE zapewnił mnie, że nic się nie stanie. Uwierzyłem mu, faktycznie nic się nie stało, a silnik trochę lepiej reagował na gaz. Także ja też zalecam przegonić czasem samochód. Ponoć dodatki do czyszczenia wlewane z paliwem nie specjalnie działają, chyba że masz wszystko tak pozatykane, że ledwo co paliwo ciągnie.

A ja też wymieniam co roku filtry: powietrza, antypyłkowy (polecam z aktywnym węglem) oraz paliwa. No oczywiście oleju, ale to jasne. I tak jak Adamas napisał w innym poście, im częściej wymienisz olej, tym lepiej dla samochodu. Ja tak co 10-12 tyś. No i lej dobry olej. Teroterycznie był kiedyś zalecany Motul, ale teraz chyba Shell HELIX Ultra Diesel ma lepsze właściwości.

Oby auto się jak najlepiej sprawowało :)

m@uryc

Edytowane przez maurycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się tego co napisałeś, :) na przykład o turbinie. Dzięki. Widzisz, nie wiedziałem tego, że po dłuzszej jeździe dac jej pochodzić na luźno. Coś nowego, przynajmniej dla mnie.

Dzięki wielkie także dla m@uryca. Bardzo cenne i obszerne rady. :) Cóż, chyba wszystko na teraz. Ja coś, to Was "pogonię" jeszcze ;)

Wracam cieszyć się z jazdy :)

Pozdrawiam

Yastel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Nie spodziewałem się, że tak się sprawy mają. :)

Fajnie, że dowiedziałeś się czegoś nowego.

Pzdr

Wiesz jak czytam te forum, to widzę, że nic nie wiem hehe. To dopiero dla mnie sam początek drogi. Każda informacja jest bezcenna. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie