Skocz do zawartości

Szarpanie - poduszki skrzyni biegów?


barteek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio pojawił mi się problem z drganiami i trzęsieniem budą. Drgania są odczuwalne jak silnik pracuje na wolnych obrotach, lekkie dodanie gazu je niweluje. Drugim, a zarazem poważniejszym problemem jest szarpanie i trzęsienie budą. Szarpanie występuje głównie na wyższych biegach i czasami przy ruszaniu. Dzisiaj jak zjeżdżałem po pochylni parkingu podzienego na 1 biegu i hamowałem silnikiem, również było odczuwalne szarpanie tak jakby się sprzęgło ślizgało. Jak wkręcę silnik tak na 1200rpm i puszczę gaz, wtedy jest odczuwalne trzęsienie budą (trwa to jeszcze kilka sekund). Co może być przyczyną? Myślałem o dwumasie, ale chyba jest niemożliwością, żeby się rozpadł po 20kkm (tyle temu wymieniałem komplatne sprzegło). Poduszki pod silnikiem również zostały wymienione w tym samym czasie. Jedyne co nie było wymieniane to poduszki skrzyni biegów. Możecie mi powiedziec ile ich jest i jak je zdiagnozować? Czy dwumas może się rozpadać po tak niewielkim przebiegu? Jaka moze być ewentualnie tego przyczyna?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Przyczyn takiego szarpania może być wiele:

Poduszka, oby się okazało, że ona - zdiagnozujesz wizualnie nurkując pod auto, znajdziesz ją pod łapą skrzyni biegów. sprawdż też czy coś nie blokuje pracy poduszki ( kamień, bryła lodu )

Widziałem rozwalone dwumasy po 10kkm - póki nie dzwoni, łomocze - raczej się nie martw.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoni, wpada jakby w rezonans przy ok 2000rpm. Jaka może być przyzyna, że sie rozpada? Auto jest "lekko" traktowane, bez żadnych szaleństw, szybkich startów z pod świateł. Jeżeli zestaw jest jeszcze na gwarancji, można zareklamować dwumas? Dodam, że sprzęgło było wymianiane w ASO, tylko kupione przez allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Jakie ASO robi usługę, na częściach powierzonych przez klienta? Cały czas piszesz, że wymieniłeś kompl. sprzęgło. W skład zestawu wchodzi tarcza, docisk, łozysko oporowe. Dwumas to osobny zakup. Jeżeli go nie wyminiłeś to masz problem, jeżeli wymieniłeś, też masz problem bo się rozpada ( prawdopodobnie ).

Zareklamować możesz ale na aledrogo może być problem.

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dealer VW jezeli o to pytasz, ale ASO, która ma licencję na naprawy aut grupy VW i nie tylko. Wymieniłem wszystko czyli kompletne sprzęgło+dwumas (cały zestaw bez montażu kosztował ponad 2000PLN). Szkoda, że nie napisałeś jaka może byc przyczyna rozpadania się dwumasu bo to mnie bardziej interesuje.

ps z tego co wiem już od dłuższego czasu obowiązuje ustawa, że serwis musi montować części dostarczone przez klienta (jeżeli sobie tak życzy) nie tracąc np gwarancji na pojazd, jeżeli posiadaja odpowiednie certyfikaty. Kiedyś głośno o tym było przecież w mediach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Wiem, że jest ustawa i, że serwisy montują części powierzone przez klienta. Ja raczej tego nie praktykuję, oddając auto do mechsa, on kupuje części i potem w razie draki nie mam problemu z reklamacjami itp.

Przyczyna rozpadania się dwumasy, wada produkcyjna; sprzedawca z aledrogo ma dojście do części odrzuconych z linii produkcyjnych i sprzedaje jako pierwszy gat. zły montaż, nie wiem. Jedź do serwisu rozbieraj to i wtedy się okaże.

Płaciłeś dwa tysie na aledrogo, ja w zeszłym roku wymieniałem to samo co Ty, w znanej sieci hurtowni motoryzacyjnej z 30% rabatem, zapłaciłem 1736 PLN

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

co do tematu poduszki pod skrzynią to najłatwiej będzie ją sprawdzić na kanale.

- Ty pod autko 

- Kolega do samochodu ręczny na maxa i delikatnie 1 a potem wsteczny 

 

W moim kilka dni temu zauważyłem że na 1 przy hamowaniu silnikiem coś stuka pojechałem na stacje diagnostyczną i tak własnie zdiagnozowali problem.

Teraz czeka mnie wymiana i mam pytanie czy możecie polecić jakąś dobrą firmę która produkuje poduszki ?

Słyszałem dobre opinie o LEMFORDER może ma ktoś jakieś doświadczenie z tą firmą ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witajcie

Temat stary ale się podłącze

Ostatnio przy prędkości 80km\h zaczęło trząść mi autem. bieg 4i 5

Pierwsze co pomyślałem poduszka skrzyni - chwila na kanale i okazało się poduszka w stanie idealnym.

Szukałem dalej z myślą aby nie dwumasa :( 1840zł komplet iw IC

Trząchanie strasznie irytujące a podczas naciśnięcia sprzęgła cisza spokój.

Dopiero dobra podpowiedz mechanika - przegub wewnętrzny skrzyni i tu problem bo w IC brak na stanie znalazłem w sklepiku w Konstancinie firmy gsp 140 zł chwila zabawy  założyłem i teraz cacy wszystko działa pięknie :)

Jakiś poprzedni właściciel(baran) auta popełnił marginalny błąd dodając zwykłego  smaru do przegubu a ten po prostu zatarł łożyska igiełkowe wszystko  stanęło i  wytarło krzyżak :(

używajcie smaru do przegubów tylko grafitowego taka rada  :)

uszkodzenia gumy lub ewentualne luźne opaski doprowadza do uszkodzenia części i $$$$

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie