Skocz do zawartości

wyder657

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zmienialem napinacz łancucha na walkach rozrzadu w silniku 1.8 adr z 99r. przestawilem prawy walek o jeden zab, w efekcie auto nie mialo odpowiedniej mocy. nastepnie poprawilem swoj blad ale silnik pracuje glosniej i cyka. nie dawno przy wyprzedzaniu musialem go przeciagnac do 6tys obrotow  i po przejechanych 5kilometrach zauwazylem ze wzrosla mi temp do 100stopni. 

nie wlacza mi sie wentylator obok wiskozy a wydaje mi sie  ze powinien sie zalaczac po 90stoniach celcjusza. weze do chlodnicy sa u gory cieple a na dole zimnie.

podejzewam peknieta szklanke, zawieszony termostat ( wymienialem 3 miechy temu) nie wiem co mam o tym myslec ani gdzie szukac. moze zgialem zawor ale autko nie kompci i silnik pracuje rowno na kazdy gar.

wspomorzcie rada, pomyslem z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety odpowiadam dop teraz. wiec tak: sprawa z tym wentylatorem

sprawdzilem przekazniki i bylo wporzadku:

-wentylator byl spalony.

wymienilem wadliwy sprzet od razu po pracy zeby zobaczyc czy sie grzeje by zyskac na czasie. i sie grzeje. zaczalem termostat wymienilem. i tylko sie juz pogorszylo...

weszla tylko polowa plynu chlodniczego nie pozbylem sie banki powietrza w silniku. pompa wody nie robi obiegu....  jeszcze nie sprawdzalem popychaczy i walkow.. masakra :goodbye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zaczalem termostat wymienilem. i tylko sie juz pogorszylo...

weszla tylko polowa plynu chlodniczego nie pozbylem sie banki powietrza w silniku. pompa wody nie robi obiegu....  jeszcze nie sprawdzalem popychaczy i walkow.. masakra :goodbye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat wymienilem na nowy. a weszlo 4 litry plynu ( auto nagrzane do 90 w 5 min ) wiec zostalo ostatnie : pompa wody. byc moze to tylko pasek ale to juz jedna robota..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytania odnosnie napinacza lancucha walkow rozrzadu.  czy przy wymianie, gdy wyciagalem tylko prawy walek, powinienem cos zrobic z popychaczami? tak jak odpuscily szklanki i "oddaly mi walek tak go wcisnalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie