Skocz do zawartości

Skrzypnięcie przy gaszeniu silnika


ZuberA3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Dnia wczorajszego w godzinach wieczornych miało miejsce zjawisko podane w temacie. Podczas wyłączania silnika dochodzi z niego dźwięk skrzypnięcia (może kojarzyć się z czkawką :) )

 

Aby łatwiej było sprawdzić co to dołączam filmik 

Z gaszenie z wciśniętym sprzęgłemhttps://www.dropbox.com/s/g7apn6qigughop0/SAM_3562.AVI

Bez sprzęgła https://www.dropbox.com/s/tjh953hujxa9lhz/SAM_3563.AVI //EDIT śmieszka sytuacja, dropbox wygenerował mi link z słowem "h*u*j" (bez gwiazdek) wiec link może nie działac bo forum go cenzuruje :D, proszę o dopisanie wymaganego ciągu znaków w pasku adresu przeglądarki. :D

 

Szperałem w googlach by znaleźć informację na ten temat, ale niestety jest dużo haseł dot. "dziwny dzwięk podczas gaszenia" niż skrzypnięcie. " dziwny dźwięk" to pojęcie dość szerokie wiec nie wiem do autor miał na myśli. U mnie zdecydowanie jest to skrzypnięcie, stawiam że z okolicy strony pasażera. Przy okazji poszukiwać odkryłem, że za szarpane gaśnięcie auta odpowiedzialna jest klapa gasząca czego nie wiedziałem wcześniej :) czy on też może być sprawcą tego problemu? 

 

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź i pomysły. Pozdr

Edytowane przez ZuberA3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

kolego do gaszenia auta jest potrzebna klapa gasząca tak jak napisałeś u mnie był przypadek parę razy, że po nocy nie odpalał, mechanicy zwalali na wtryski i zapowietrzający się układ paliwowy wszystko sprawdzałem, ale po jakimś czasie dorobiłem się kabla i przy odpalaniu podłączyłem vag i wyskoczył błąd klapy a wcześniej go nie było po rozebraniu egr i klapy gaszącej okazało się tyle sadzy,  ciężko pracowało aż ją zacinało i nie zapalał.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie