Skocz do zawartości

majkia6

Sposoby zabezpieczania samochodu przed kradzieżą

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dużo można było usłyszeć o kradzieży samochodów. Czy posiadacie jakieś sprawdzone sposoby, które mogą zniwelować ryzyko kradzieży auta? Chodzi mi oczywiście o mniej popularne niż AC, alarm czy immobiliser sposoby ochrony naszego samochodu. Chciałbym się również dowiedzieć, na co zwracać uwagę, żeby nie paść ofiarą złodziei? W jakich sytuacjach i okolicznościach najczęściej dochodzi do kradzieży? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem nie ma skutecznego sposobu zabezpieczenia auta przed kradzieżą. Jak ktoś będzie chciał ukraść nasz samochód, to najlepsze zabezpieczenia nie pomogą, bo złodzieje się tak wycwanili, że potrafią wrzucić auto na lawetę. Najlepszym sposobem jest po prostu znaleźć dobrego ubezpieczyciela i wykupić Auto Casco.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

witam.Posiadacie jakis sprawdzony sposob na zabezpieczenie audi?kradna w mojej miejscowosci na potege,policjia niz sobie z tego nie robi,krada przewaznie audi i Vw.Alarmy to dla nich nic strasznego.Nie wiem jak zabezpieczyc swoja audi przed kradzieza gdys wszystkie 8 szt (poza moja i jeszcze paroma innymi)zostały skradzione i tylko czekac jak sie beda do mojej dobierac;/

Mozecie cos doradzic co zrobic?po tym co mojemu koledze policja powiedziała po kradziezy jego samochodu ze złodzieje zgubili kabel od komputera(podobny do diagnostyki ktory mozna kupic na allegro za pare złoty)Wiec moze jakos odciac komputer?

w miejscowosci proponuja tylko załozenie alarmu,a alaram jak alarm  wiadomo.

Zakupieł blokady na koła takie jak zakłada straz miejska,ale nie wiem cy to pomoze:(

prosze doradzcie cos:(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.. nallepiej albo własny pancerny garaż:) , albo parking strzeżony 24h....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A uporałeś się z tymi problemami z odpalaniem rano? jak nie to nie naprawiaj, nie odjadą :D Chyba że na lawecie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może odcięcie komputera ? Ukrycie gdzieś "miejsca" które musisz zewrzeć z czymś metalowym (np. ramą fotela) i dopiero wtedy możesz odpalić auto. Zawsze to trochę więcej czasu zejdzie na znalezienie tego miejsca. Polecam ukryć też gdzieś, gdzie nie widać, że często czegoś dotykasz :) Dodatkowa dioda informuje o dodatkowym zabezpieczeniu poza immobilizerem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A uporałeś się z tymi problemami z odpalaniem rano? jak nie to nie naprawiaj, nie odjadą :D Chyba że na lawecie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiesz co, ja podjechałem do warsztatu gdzie takie coś montują. Więc mi po prostu zrobili, nie wiem szczerze mówiąc jak ten układ wygląda niestety :/ Ale dobre jest to, że można dłużej przytrzymując włączyć tryb serwisowy, czyli oddając gdzieś samochód do serwisu nikt nie musi wiedzieć o tym zabezpieczeniu :) Zobacz gdzieś u siebie, znajdziesz pewnie warsztat, który robi takie cuda :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ile zapłaciłes za taka usługe?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cholera, wiedziałem, że w końcu o to spytasz :) Nie pamiętam dokładnie, było to jakieś 3 lata temu, wydaje mi się, że mogło to być w granicach 150-200zl.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cholera, wiedziałem, że w końcu o to spytasz :) Nie pamiętam dokładnie, było to jakieś 3 lata temu, wydaje mi się, że mogło to być w granicach 150-200zl.

pytam o cene gdyz u nas krzycza kosmiczne ceny za zrobienie najmniejszej rzeczy,ostanio moja narzeczona pojechała zrobic zbierznosc(wczesniej ugadałem sie z mechanikiem co do ceny i czasu)i po zrobieniu przyjechała i mowi ze ja 150zł skasował(bylismy umowieni na 60zł) to ja w auto i do niego z nia,a on wkrecał ze cos musiał odkrecac i wymieniac a wcale nie było tego widac bo na kanale wjezdzałem i nie ma zadnej nowej czesci,koles kasy nie chciał oddac wiec mu nawrzucałem i odjechałem,dlatego pytam ile mniej wiecej za podobne rzeczy biora zeby mniej wiecej wiedziec na ile dac sie naciagnac.

A mozesz mi powiedziec skad jestes?albo nadal istnieje ten warsztat co ci zakładał?bo czesto jezdze po polsce to moze bym wpadł,przynajmniej bym mial pewnosc ze jest to zrobione fachowo jak tobie to działa:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha, no to nieźle, rzeczywiście trzeba uważać ... A mieszkam w Koszalinie. Możesz podjechać, zapraszam :) Jak będziesz zainteresowany to mogę podjechać i zobaczyć czy nadal istnieje, podejrzewam, że tak i dam znać. Z tego co wiem, to można u nich wybrać różne opcje w zależności od chęci i zasobu portfela :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to dzieli nas 500km:) w najblizszym czasie jechac w tamtym kierunku nie bede,chyba dopiero koło 15 stycznia wiec jak BYs mogł sprawdzic byłbym ci wdzieczny:)

Edytowane przez michał JAGODA#
Nie cytuj posta pod postem. Topic połączyłem ze starszymi tematem i przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, nie ma problemu. Pisz mi już PW jakby co :)

Edytowane przez Coolturek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiscie polecam ci zabezpeczenie mechaniczne takie sa najlepsze a dokladniej ZEDER sam je rowniez posiadam fakt nie jest tanie bo cos okolo 1400 zl placilem ale chce miec swoje auto na kilka lat poczytaj sobie o tym zabezpieczeniu naprawde warto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Całkiem dobrym sposobem na jakieś zabeczenie samochodu są mikrocząsteczki DNA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mozesz tez GPSa zamontowac. trzeba uważać gdzie się auto zostawia bo są takie miejsca, że non stop kradną :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

GPS to dobra opcja, ale nie zawsze się sprawdza. A system radiowy? Np. jak LoJack? Nie da się tego zagłuszyć, a jak ukradną autko, to szybko można je namierzyć :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.