Skocz do zawartości

sprawdzanie stanu klocków i tarcz audi a4 b6 awx 2002r


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu zaświeciła mi się kontrolka od klocków hamulcowych. Dziś mam zamiar zdjąć jedno koło z przodu oraz jedno z tyłu i będę chciał sprawdzić jaki jest stan klocków oraz tarcz na obydwóch osiach. Czy klocki z tyłu też mają czujnik? Czy jeśli zapaliła się kontrolka to na pewno mam do wymiany przód? Z tego co pamiętam jak zmieniłem koła z zimówek zerknąłem 
tak wygląda przód 
bc62ea06bcc1.jpg
28ef58eef1d4.jpg
156ece8f307d.jpg
772e5568ea58.jpg
a tak tył
ea764077efac.jpg
d46724950ca9.jpg
3b23b55b513b.jpg
co według Was mam do wymiany?

jak powinno się to mierzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tarcze najlepiej zmierzyc mikrometrem... przód to pewnie 288mm po wyglądzie a  tył 245mm Potwierdź...
Przód 288x25mm min.23mm

Tył 245x9,9mm min 8mm

 

Klocki tylko przód maja czujnik i zapala sie kontrolka jak klocek ma poniżej 4-5mm. Możesz się już rozglądać za nowymi... (1000-2000km jeszcze do zrobienia orientacyjnie).

 

Jak dla mnie klocki w najbliżej przyszłości masz do wymiany (p+t) (bardziej tył)....Tarcze do zmierzenia i weryfikacji z danymi co podałem wyżej...

Edytowane przez Jeżu
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tarcze najlepiej zmierzyc mikrometrem... przód to pewnie 88mm po wyglądzie a  tył 245mm Potwierdź...

Skąd mam się dowiedzieć jakie mam tarcze i klocki gdybym ewentualnie miał kupować ? Muszę ściągać koło i mierzyć czy da radę po modelu?

Jeśli da rade po modelu to ja mam taki audi a4 b6 avant 1.9tdi 2002r awx vin wauzzz8e62a286075

Co do marki już się zdecydowałem na ate bo są w podobnej cenie jak trw a mają lepszą opinię w internecie... dobry wybór? No i na allegro można kupić naprawdę niedrogo.

dostałem np. taką ofertę

2 x ATE TARCZA HAMULCOWA 288X25X47X5 - 284 PLN kpl 

2 x ATE tarcza hamulcowa tył AUDI A4 - - 174 PLN kpl 

1 x ATE KLOCKI HAMULCOWE 20676 - 193 PLN

1 x ATE KLOCKI HAMULCOWE 20961 TYŁ - 104 PLN

Razem za towar: 755 PLN

Na zdjęciach może nie widać ale tarcze z tyłu mają już mały rant. Z przodu jeszcze nie. Jest sens szlifowania? Znajomy ma sporo maszyn w pracy i mógłby mi na pewno to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po tym szlifowaniu to już nie zostaje już prawie dalsza eksploatację tarczy.... Opcję hamulców sprawdza się po tkz kodach wyposażenia PR. Poszukaj jakiś info na wlepce. Interesujące Cie masz po nr zaczynających ię na 1.. Możesz zamieścić... jak mi się uda to po vin Ci sprawdze....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyje to forum jeszcze?? mogę prosić o pomoc?

Forum żyje. Jakiej jeszcze pomocy oczekujesz? Wydaje mi się, że kolega Jeżu udzielił Ci wyczerpującej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie