Skocz do zawartości

Instalacja gazowa Audi A3 8P silnik 1.6 - czy warto?


michał YaGODA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z powodu kilometrów, które codziennie robię zastanawiam się nad zamontowaniem instalacji gazowej - oczywiście w grę wchodzi tylko i wyłącznie sekwencja. Wyliczyłem, że przy koszcie około 2500 PLN instalacja zwróci mi się po 10 miesiącach. Ciekawy jestem tylko czy montaż instalacji gazowej nie wpłynie negatywnie na prace silnika? Czy ma ktoś już jakieś doświadczenia? Czy koszty serwisowania samochodu po zainstalowaniu gazu będą wyższe?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W ubiegłym tygodniu założyłem instalację gazową firmy BRC SEQUENT 24. Zapłaciłem za nią 2700 zł. Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne :) Nie czuję żadnej różnicy pomiędzy jazdą na benzynie a jazdą na gazie ;) Po pierwszej butli wyszło mi, że pali 10 litrów gazu na 100 km, czyli 100 km kosztuje mnie teraz jedynie około 26 zł :egyptian:

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to z miłą chęcią odpowiem :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Minęły dwa miesiące odkąd jeżdżę na gazie i mogę powiedzieć jedno: z czystym sumieniem polecam wszystkim montaż lpg do tego silnika oraz instalację BRC Sequent 24 :) Jak na razie z samochodem nie ma żadnych problemów, nie czuję także żadnej różnicy czy jeżdżę na gazie czy na benzynie. Samochód na letnich oponach i 17 calowych felgach oraz dynamicznej jeździe pali 11 litrów gazu na 100 km. Przejechałem już jakieś 4 tyś. kilometrów i odczuwam to znacznie w portfelu - na plus oczywiście ;) Polecam! :cigar:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Powiedz proszę w jaki sposób spalanie gazu ( w litrach ) odbiega od wskazań komputera pokładowego? U mnie oscyluje ono w okolicach 3 litrów i wydaje mi się, że jest to sporo za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, iż nie mam komputera pokładowego, mogę napisać Ci jedynie jak spalanie gazu, różni się u mnie od spalania benzyny. W moim wypadku samochód pali około 2 - 2.5 litra gazu więcej niż benzyny. Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do wielkości spalania LPG w Twoim aucie, najlepiej będzie jak podjedziesz do gazownika. Podejrzewam, że masz jeszcze gwarancję, więc sprawdzą Ci to za free...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

zastanawiam się nad kupnem takiego samochodu, potrzebuję samochodu oszczędnego-dojazdy do pracy, czy możesz mi napisać jak wygląda spalanie lpg w trasie przy jeździe 90km/h-przy bardzo oszczędnym traktowaniu pedału gazu? jak w miescie? jaką masz instalację? czy są jakieś problemy? jakie są koszty utrzymania samochodu i opłaty związane z lpg? bardzo proszę o szczegółową odpowiedź, z góry dziękuję  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na wszystkie swoje pytania masz w postach powyżej. Niestety nie jestem w stanie określić spalania przy prędkości 90 km/h, ponieważ nigdy z taką prędkością się nie poruszam. W trasie przy prędkości 120-150 km/h, spala mi około 13-15 litrów gazu. Myślę, że przy oszczędnej jeździe jesteś w stanie zejść do 10-11 litrów LPG na 100 km. Z czystym sumieniem mogę polecić Ci swoją instalację BRC SEQUENT 24. Jak na razie odpukać nie mam z nią żadnych problemów i uważam, że to była moja najlepsza inwestycja w samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz ciężką nogę, z danych które udało mi się zebrać (internet) silnik 1.6 przy spokojnym traktowaniu bierze 6-7 litrów benzyny na 100 km, więc gazu powinien spalać 7-8 litrów przy dobrze wyregulowanej instalacji (jazda mieszana), wynik 13-15 litrów nawet przy prędkościach,które podałeś jest chyba strasznie wysoki, bo to by znaczyło że benzyny by palił około 12 litrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że mam ciężką nogę to fakt - nie zaprzeczę ;) Jeżeli chodzi o spalanie, to wartość 6-7 litrów benzyny i 7-8 litrów LPG wydaje mi się totalną abstrakcją. Rozmawiałem z chłopakami z BRC na ten temat i mówili, że przy tym silniku 10-11 litrów gazu to dobry wynik. Dodam, że nigdy nie byłem i raczej nie będę mistrzem ekojazdy....

P.S Musisz pamiętać, że dla takiego małego silnika prędkości rzędu 120-150 km/h to bardzo duże obciążenie, więc automatycznie samochód chleje wtedy jak smok... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałeś, że przy dynamicznej jeździe i tak dużych alufelgach pali 11 litrów gazu, myślałem, że przy "dziadkowym" traktowaniu gazy uzyskanie 8 litrów będzie wynikiem spokojnie do osiągnięcia, teraz w moim przypadku rodzi się pytanie czy nie lepiej kupić 1.9 tdi, którego koszt na 100 km wyniesie 30 zł, czy ponieść koszty instalacji lpg i wtedy będziemy mieć około 25 zł, różnica trochę mała... szkoda, że Audi w tym modelu nie oferuje np silnika 1.8, którego można zagazować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie