Skocz do zawartości

wymiana czujnika parkowania


stanley6662

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem polega na tym że musze wymienić czujnik parkowania który padł.

i moje pytanie czy jest możliwość wymiany jego bez całkowitego ściągania tylnego zderzaka? shemat znalazłem tu http://www.auditimes.pl/topic/425-schemat-demonta%C5%BCu-tylnego-zderzaka-audi-a4-b6/?hl=zderzak#entry5579 ale chciałem zapytać czy jest możliwość mniej uciązliwej wymiany tego elementu?. czujnik który padł to licząc od strony kierowcy nr 3. ma ktoś jakąś propozycje jak się tam dostać? czy pozostaje tylko sciąganie zderzaka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety ale nie da rady wymienić czujników tzw środkowych w tylnym zderzaku bez zdjęcia zderzaka. Nie ta się z uwagi na to że jest tam tylna belka, która uniemożliwia dostęp do nich. Da się jedynie wymienić te zewnętrzne (przy narożnikach samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, również mam podobny problem u swoim a4 b7 avant - mam uszkodzony czujnik środkowy lewy. Pytanie do Was czy po uszkodzeniu czujnika również przestała Wam się włączać wycieraczka tylnej szyby po wrzuceniu wstecznego (oczywiście przy włączonych przednich). U mnie objawy były takie: sygnał wrzucenia wstecznego i sygnał parkowania dziwnie brzmiał, jak sprawdziłem czujniki kolejno to środkowy lewy nie reagował - inne były ok, po jakiś 3 dniach takiego stanu, wszystkie czujniki przestały działać (jak wspomniałem wcześniej wycieraczka też). Sprawdziłem czujniki "na ucho" od lewej 1,3 i 4 cykają - w drugim cisza. Pytanie czy uszkodzony jeden czujnik mógł spowodować opisywane zachowania auta ? Proszę Was o pomoc w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie