Skocz do zawartości

Swiecaca sie kontrolka hamulcow


koczo_p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zapala mi sie kontrolka od hamulcow. Dodam iz klocki mam jeszcze grube.Słyszalem ze moze to byc walniety kabel ktory idzie od czujnika zuzytych klockow.A moze to ten kabel co jest przy klockach,moze sie gdzies przetarl.Mam pytanie czy komus cos sie takiego przytrafilo.?Jak temu zaradzic.Ma ktos schemat jak rozebrac i wyjac klocki samochodowe z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja się podepnę pod temat. Mam to samo, w zeszłym roku wymieniłem czujnik abs i całą zimę przejeździłem w spokoju, zaczęło się lato i znowu sporadycznie świeciły się kontrolki ABS/ESP i znowu ten sam błąd na VAGu. Teraz pali mi się praktycznie cały czas (zawsze rano jak odpalę samochód). Dziwne, bo miałem awaryjne hamowanie w tym czasie gdy kontrolki się paliły, abs zadziałał ... Przed wymianą czujnika sprawdzałem wianek, wyglądał ok, ale może trzeba go sprawdzić dokładniej.

 

Poruszasz inny problem, ktory powinien byc w oddzielnym temacie. Poczatkowy problem dotyczy kontrolek hamulca, a Ty piszesz o kontrolkach ABS/ESP.

Zakladam nowy temat.

Edytowane przez maurycy
Post nie na temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kontrolka wygląda tak jak na ponizszym zdjeciu (przypadkowe zdjecie zabrane z internet):

 

http://images46.fotosik.pl/816/572c5923aa367ce3med.jpg

 

 

Jesli tak, to potwierdzam, że może być może masz przerwe na kablu/zlączce na którymś z czujników okładzin (tylko przód). Mnie po zakopaniu sie raz w głębokim śniegu pękła obudowa wtyku I był brak kontaktu. Po naprawie kontrolka przestała się świecić.

Najwygodniej jest odkręcić koło, wtedy znajdziesz złączkę bez problemów.

 

 

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Tak. Bo w klockach są linki zatopione. Jak zdarte to zawierają z masą i świeci.

Chociaż są i tematy że trzeba we wtyczce zwarcie na wieki zrobić. Wszystko zależy od technologii, ale się da bez grzebania w sofcie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO

Power-Kris, dnia 07 Lip 2015 - 00:26, napisał: Dołączona grafika

Tak. Bo w klockach są linki zatopione. Jak zdarte to zawierają z masą i świeci.

Chociaż są i tematy że trzeba we wtyczce zwarcie na wieki zrobić. Wszystko zależy od technologii, ale się da bez grzebania w sofcie.

Żadne odłączanie wtyczki nic nie da czujnik w klockach działa na zasadzie ciągłości obwodu . Jak wypniesz kostkę od klocków to będzie świecić stale...

Jedyna słuszna koncepcja to zworka we gnieździe albo jeszcze lepiej uciąć wtyczkę np ze starych klocków z kawałkiem przewodów wsadzić do gniazda a na końcu kable ze sobą skręcić/połączyć

Edytowane przez michał JAGODA#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Power-Kris, dnia 07 Lip 2015 - 00:26, napisał: snapback.png

  Żadne odłączanie wtyczki  nic nie da czujnik w klockach działa na zasadzie ciągłości obwodu . Jak wypniesz kostkę od klocków to będzie świecić stale...

Jedyna słuszna koncepcja to zworka we gnieździe albo jeszcze lepiej uciąć  wtyczkę np ze starych klocków  z kawałkiem przewodów wsadzić do gniazda a na końcu kable ze sobą skręcić/połączyć

 

Jeżu idealne rozwiazanie z ta stara wtyczka !! :) dzieki mistrzu ! :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie