Skocz do zawartości

Sporadycznie zapalające się kontrolki ABS/ESP


maurycy

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku wymieniłem czujnik abs i całą zimę przejeździłem w spokoju, zaczęło się lato i znowu sporadycznie świeciły się kontrolki ABS/ESP i znowu ten sam błąd na VAGu. Teraz pali mi się praktycznie cały czas (zawsze rano jak odpalę samochód). Dziwne, bo miałem awaryjne hamowanie w tym czasie gdy kontrolki się paliły, abs zadziałał ... Przed wymianą czujnika sprawdzałem wianek, wyglądał ok, ale może trzeba go sprawdzić dokładniej?

 

 

Coolturek

 

Post przeniesiony z tematu:

http://www.auditimes.pl/topic/1704-swiecaca-sie-kontrolka-hamulcow/

Edytowane przez maurycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

290-- ------- Left Rear ABS Wheel Speed Sensor -G46
Open or Short to B+ SPORADYCZNY

 

Czujnika świateł STOP nie sprawdzałem. Ale to mogłoby mieć coś wspólnego z tym właśnie kodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem z kolegą. I tak, lewe tylne koło, czujnik abs. Co prawda wymieniłem na oryginalny ale niestety używany. Nowy ok.350zl a zamienników nie widziałem, jak już jakieś były to nie pasowały. Czyżby taki pech, że ten który wstawiłem znowu się zepsuł ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mial identyczny blad. Scignal kolo i poprostu odchylil gumke (nie odpinal nawet calosci) przeczyscil czujnik blad zniknal. Jestes pewny ze ten uzywany jest sprawny ? Masz jeszcze swoj oryginalny ? I takie pytanie usunales blad oczywiscie po wymianie na nowy VAGiem ?

 

 

Poczytalem troche na zagranicznych forach. Gosc mial tak jak Ty i okazalo ze mial uszkodzony modul ABS. Do tego jest osobny blad niby no ale coz...

Edytowane przez kokojumbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, dzięki, zerknę.Nie mam oczywiście pewności, że ten używany był sprawny w 100%, działał mi przez całą zimę, więc ... i tak usunąłem wszystkie błędy.

 

Dzięki za podpowiedź z modułem ABS. Widziałęm filmik na youtube jak ktoś sobie właśnie wykręcał i naprawiał taki moduł. Nie pomyślałem o tym. Jak znajdę chwilę to zerknę. Może w weekend ? :)

 

Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie