Skocz do zawartości

Wymiana starej kierownicy A3 na nową A1


pawel.mu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Zapewne jest wśród nas kilku posiadaczy A3 8P 3D z 2004 r., gdzie Audi zamontowało jeszcze starą kierownicę z 8L, która nijak nie pasuje do reszty wnętrza. I zapewne, tak jak ja, jesteście zainteresowani jej wymianą na nowszy model.

Jak wiemy nie jest to takie proste. Stara poduszka jest jednonabojowa, nowa jest już dwunabojowa (wybucha w dwóch etapach) i do poprawnego działania wymaga nowego sterownika. Można próbować zamieniać kabelki itp., ale to spore ryzyko. Można też wymienić sterownik, ale to dodatkowe koszty i z tego co czytałem pociąga to za sobą konieczność wymiany poduszki pasażera, być może również innych.

 

Znalazłem jednak informację, że poduszka powietrzna z A1 jest również jednonabojowa i powinna pasować. Spróbowałem i faktycznie montaż był bezproblemowy. Wtyczka od poduszki jest identyczna, wszystko pasowało bez żadnych przeróbek. Oto efekt:

 

Przed

2004_audi_a3-pic-30169.jpeg

(nie jest to moje auto, wybrałem przykładowe zdjęcie z internetu)

 

Po:

3yxxbb22anm4_t.jpg
qykvejo7lw6n_t.jpg

 

Użyłem poduszki z oznaczeniem 8X0 880 201 C. Numeru kierownicy niestety nie znam, ale nie powinno być problemu ze znalezieniem modelu z A1 np. na Allegro.

 

Nie jest to co prawda kierownica z A3, ale jednak zauważalnie odświeża wnętrze auta i nie wymaga wymiany elektroniki sterującej albo ryzykowania z niepasującą poduszką :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że poruszyłeś ten temat, bo sam jak będę miał trochę kasy, to z miłą chęcią wymienię kierownicę na nową. Czy mógłbyś podać orientacyjny koszt takiej wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za kierownicę z A1 i poduszkę zapłaciłem ok. 650 zł. Te z A1 są mniej popularne od A3, a więc i droższe. Oryginalną poduszkę z kierownicą sprzedałem za 250 zł (pewnie mógłbym dostać więcej, ale wolałem szybciej sprzedać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie