Skocz do zawartości

Domykanie szyb z pilota


Robinio2014

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ja nie miałem w wersji amerykańskiej - potrzebny jest komputer z programem do audi - jeżeli masz to reszta to już jest 5 minut roboty, ale w tej chwili nie pamiętam w jakiej części progmu, jeżeli jesteś zainteresowany to mogę pogrzebać i popatrzeć...pamiętam, że w wersji amerykańskiej opcja ta jest zamienna z samozamykaniem się centralnego zamka po ruszeniu...odezwij się na priv to sprawdzę co i jak jeżeli potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Wojtcem,

 

widzę, że mamy takie same samochody (też wersja USA). Powiedz mi proszę coś o tych szybach, u mnie jest samozamykanie centralnego zamka po ruszeniu. Mogę mieć dostęp do kompa serwisowego, ale nie wiem gdzie i jak to zrobić. Czy to znaczy, że jak włączę domykanie szyb to nie będzie działać samozamykanie centralnego zamka po ruszeniu ?

 

Dzięki

Pzdr. Michał

Edytowane przez michał JAGODA#
Nie cytuj posta po postem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wojtcem,

 

widzę, że mamy takie same samochody (też wersja USA). Powiedz mi proszę coś o tych szybach, u mnie jest samozamykanie centralnego zamka po ruszeniu. Mogę mieć dostęp do kompa serwisowego, ale nie wiem gdzie i jak to zrobić. Czy to znaczy, że jak włączę domykanie szyb to nie będzie działać samozamykanie centralnego zamka po ruszeniu ?

 

Dzięki

Pzdr. Michał

 

Dział także zamykanie zamków po przekroczenu 15km/h. Nie ma to zwiazku z domykaniem szyb.. kodujesz w 46...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział także zamykanie zamków po przekroczenu 15km/h. Nie ma to zwiazku z domykaniem szyb.. kodujesz w 46...

Orientujesz się może gdzie to można zrobić(oprócz serwisu) w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

u mnie wygląda to tak - mimo, że jest zaznaczone że końcówka 64 jest "nie dla USA" u mnie weszło bez problemu, wcześniej była końcówka 32 chyba bo powyżej 15km/h zamykał się zamek. Teraz się nie zamyka ale szyby z pilota działają :)
Sorry, że tak późno odpisuję ale miałem kłopoty z oprogramowaniem i z czasem ;)

post-10194-0-03824600-1401094095_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

powitać forumowiczów, nowy na forum, od niedawna posiadacz Audi A4 Avant, pierwsze kontakty z vagiem, i żeby niczego nie zepsuć wolę zapytać, też chciałem zmienić z zamykania drzwi na domykanie szyb z kluczyka więc dogrzebałem się do pozycji jak u kolegi wyżej na zdjęciu tylko że mam inne wartości w pierwszej pozycji, kolega ma 11864 czyli już ustawione na domykanie szyb z końcówką 64 a ja mam 06651, czyli inny początek i nie 32 końcówka, pytanie czy powinienem zmienić całą liczbę jak u kolegi czy tylko końcówkę na 64, dodam że obecnie drzwi zamykają się przy 15km/h, i może jak to coś podpowie w górnej linii której nie da się rozwinąć mam końcówkę T3B 2431.Samochód Anglik.

Jak ktoś ma jakiś pomysł to podziękował.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie rozumiesz kodowania.... To suma wszystkich zakodowanych funkcji a nie tylko końcówka....lub poszczególne cyfry w ciągu kodowania....

Zobacz kolega miał 06325.... a nie 11864....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie rozumiesz kodowania.... To suma wszystkich zakodowanych funkcji a nie tylko końcówka....lub poszczególne cyfry w ciągu kodowania....

Zobacz kolega miał 06325.... a nie 11864....

no nie bardzo szczerze mówiąc, czy możesz kolego jeśli jest to możliwe jaka wartość tam być powinna, czy jest to nie możliwe bez wglądu na resztę ustawień czy może nakieruj mnie na lekturę jakąś albo porostu odradź żebym lepiej tego nie ruszał bo zepsuje 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc troszkę poczytałem albo pooglądałem :blush:  na Ross.Tech.com i innych bardziej zrozumiałych dla mnie stronach, czyli jest to suma tych pozycji z chmurki które są aktywne w danym czasie,tak? tak naprawdę to trosze mnie zamieszało to jak kolega wojtcem napisał ze działają już szyby ale nie działa centralny, więc pomyślałem że jak u mnie działa zamykanie pow. 15km/h to nie działają szyby, ale jednak działają, zamykają się i otwierają się też z pilota, więc jeśli bym chciał u  mnie dezaktywować zamykanie centralnego powinienem odjąć  od 06651 00032, wpisać 06619? dobrze to zrozumiałem? jest jakiś łatwy sposób żeby tą sumę rozłożyć na pojedyncze wartości, żeby wiedzieć co jest zakodowane?

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze pamiętam to ja zmieniłem tylko końcówkę...najlepiej zapisz sobie wartość jaką masz oryginalnie i próbuj pozmieniać zgodnie z sugestiami programu :) jeżeli nie wejdzie to znaczy że się nie da :) ja mam wersję usa więc może u mnie jest coś inaczej z tym zamykaniem centralnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 więc jeśli bym chciał u  mnie dezaktywować zamykanie centralnego powinienem odjąć  od 06651 00032, wpisać 06619? dobrze to zrozumiałem?

Dokładnie ...

Podstawa każdego grzebania/modzenia w sterowniku  jest zapisanie sobie danego kodowania by ewentualnie wrócić do tego co było w przypadku jakiś niepowodzeń.

Można tez od czasu do czasu zapisać sobie plik z autoscana gdzie dokładnie masz aktualne wartości kodowań poszczególnych sterowników...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak poinstruowaliście na wekendzie odjąłem 32 , centalny się nie zamyka, samochód działa dalej jak powinien czyli nic nie zepsułem, pozytywne doświadczenie zdobyte , podziękował kolegą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie