Skocz do zawartości

Kontrolka klocków hamulcowych


Dread

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
Mam pewien problem ze swiecaca kontrolka klocków hamulcowych.

Tak, więc odkreciłem koła i okazało się ze posiadam kolcki bez czujników (zakupiłem autko kilka dni temu), a sa w całkim nizłym stanie, tak wiec na ta chwile raczej nie bede ich wymieniał (również z racji faktu, że jestem spłukany)

 

I tutaj moje pytanie, czy jest możliwość aby na jakiś czas (póki nie wymienię klocków) wyłączyć tę kontrolkę?

 

W tych kwestiach jestm lakiem, dlatego proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

 

A odkręcałeś koła z przodu czy z tyłu? Bo z tyłu klocki są bez czujników. Pewnie że jest możliwość, zrobić zworę we wtyczce czujnika.

Swoją drogą masz ciekawe auto B7 z 2002? Ja miałem B6 z 2004 wychodzi na to, że B7 produkowano przed B6....

Czy ta kontrolka na pewno dotyczy zużycia klocków a nie przypadkiem poziomu płynu hamulcowego? Wątpię żeby poprzedni właściciel zamontował klocki bez czujnika i jeździł z wkur...komunikatem o zużyciu klocków

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście b6 z 2002 :rolleyes:

 

Tak ściągałem z przodu i na pewno jest to kontrolka zużycia klocków hamulcowych (sprawdzame w instrukcji). Poprzedni właściciel zapewniał, że wymianiał klocki... co może i by sie zgadzało bo są w dorbym stanie ale niestety bez czujników.

 

A napisz mi proszę jak magę zrobić ową zworę we wtyczce czujnika?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdujesz dyndającą wtyczkę w okolicach amortyzatora powyżej "poziomu" tarczy hamulcowej wkładasz kawałek przewodu pomiedzu pierwszym a drugim pinem i tyle..

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz krótki przewód (ok. 2 cm ) 0.5mm2 , zaciskasz na nim koncówki i wtykasz w gniazdo czujnika klocków. Robisz to z prawej i lewej strony.  Efekt nie świeci kontrolka zużycia klocków. To taki domorosły sposób, możesz również zmienić vagiem kodowanie licznika i na stałe wyłączyć tą kontrolkę. Sam wybierz metodę wyłączenia kontrolki

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie