Skocz do zawartości

Problem z Fitrem Cząsteczek i skrzynią


hirek171

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zasięgnąć kilka informacji:

 

Co zrobić gdy zapali się kontrolka filtra cząsteczek? Czy wymienić filtr ? koszt kilka tyś zł , Wybebeszyć go i oszukać kompa ? koszt 1000 zł , Może uda się go automatycznie wyczyścić jazdą na około 3 tyś obr przez 20 min? 

 

Skrzynia.

 

Skrzynia do prędkości 80 km/h jest nie słyszalna i nie wyczuwalna lecz gdzieś okolo 80/90 km/h gdy zmienia bieg to juz głośniej to słychac i delikatne jest szarpnięcie. Co może być tego przyczyną? 

 

Pozdrawiam

 

Audi A4 B7 2.0 TDi 2005 r 209.000 km 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra cząstek stałych to podepnij pod komputer i skasuj(2000obr/60km przez około 20 min)koszt około 60 zł.Można to wywalić ale koszty są dużo większe,tak że wypalanie jest bardziej opłacalne,ja tak zrobiłem i na razie mam spokój.Napisz po zabiegu czy pomogło.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

 

Filtr jest samoczynnie wypalany podczas eksploatacji, także dodatkowe wypalanie na pewno pomoże. Nie wiadomo jednak czy na długo. zależy to od ogólnej kondycji samego filtra, tzn ile popiołu w nim zalega ( popiół ,odpad po wypaleniu sadzy ) Jeżeli jest go dużo i zmniejszył on objętość filtra, może się okazać że wypalanie nie przyniesie oczekiwanego ( długotrwałego ) efektu. Wtedy należy filtr wymontować i wyczyścić go w bardziej agresywny sposób. Po wypaleniu sprawdź jakie masz wskazanie różnicy ciśnień na tym filtrze.

 

Co do skrzyni, kiedy był i czy w ogóle wymieniany olej?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie