Skocz do zawartości

Spada moc silnika


szczepan6666

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc przy prędkośći około 120km/h obroty około 4tyś.spada moc silnika,po zgaszeniu jest w miarę dobrze , ale po chwili dzieje się to samo.Po podłączeniu do komputera wyświetla błąd 16618  P0234 doładowanie silnika-przekroczona wartość graniczna.

Proszę o poradę.

Silnik BLB 2,0 TDI 140KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gościa do sprawdzenia z EGR i powiedział że to zawór jest niesprawny,ale chciałbym się upewnić aby nie pakować się  w koszty.Co ty o tym sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On przy mnie tego nie robił,sprawdzał jakimś testerem i powiedział że EGR niesprawne.Pierwszego dnia podłączał przy mnie ale okazało się że miał inne piny które nie pasowały do wtyczki,i powiedział żebym zostawił on na spokojnie to sprawdzi.Ja nosiłem mu cały EGR wymontowany z auta.Rozebrałem dzisiaj cały egr koła zębate plastikowe wszystko ok.ręcznie obracałem działa i egr oraz drugi zawór przepustnica wszystkie koła plastikowe ok.podłączyłem piny do egr nie montując do kolektora dolotowego,włączyłem zapłon/przekręcając tylko kluczyk/, wyłączając kluczyk na pozycje 0 przepustnica zamknęła się całkowicie i ponownie się otworzyła,natomiast klapka spalin od egr tylko zauważyłem jak dwa razy drgnęła.W takim przypadku czy egr jest sprawne czy nie ?.

Gdy rozkręciłem obudowe zaworu przepustnicy było tam mokro od oleju czy czgoś.?.W którym miejscu znajduje się zawór n75 napisz koło czego bo w/g tego załącznika co podawałeś na innym forze to to  widziałem ale nie mogę ustalć pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej, mam Audii A4 / B7 z silnikiem 2.0 140 km niestety od jakiegoś czasu straciła moc. Mimo gazu do dechy obroty nie wchodzą powyżej 3 tys obrotów i maksymalnie się rozpędza 6 biegu do 160km/h. Dodatkowo jak wciskam gaz do podłogi to nim szarpie jakby brakowało paliwa. Widziałem że pisaliście o spadku mocy w trakcie jazdy a ja mam tak że od jakiegoś czasu nie ma wcale mocy? Jak sądzicie czy czyszczenie turbiny coś da? Jeden gość mi powiedział że pompowtryski są do wymiany. Co sądzicie? Ile to może kosztować? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie