Skocz do zawartości

Cykanie silnika, tłucze jak diesel.


e1thx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie

 

Mam problem z audi A4 B6 1.8T AVJ. Otóż w sobotę jechałem drogą ekspresową ok 160 lekko mnie bujnęło na drodze. Auto jest obniżone sprężynami od s-line i na pewno bujniecie było bardziej odczuwalne. Zaświetliła się kontrolka od oleju po czym zgasła, już więcej się nie wyświetliła. Zatrzymałem się po ok. 1km i otworzyłem maskę a silnik cykał jak diesel. Zgasiłem, po chwile zapaliłem z powrotem dalej cykał. Żadnych wycieków. Auto zaholowałem, po ok 1h odpaliłem przy mechaniku dalej cykał. W poniedziałek mechanik odpalił go i nic. Sprawdził cienienie oleju. Na ziemnym jak i na ciepłym silniku, mówił ze książkowe jest. Z tego co czytałem forum to bolączka jest łańcuch faz rozrządu lecz usterka występuje na zimnym i przestaje na ciepłym. A tu już jeżdżę ok 1 mies po zdarzeniu i nic. Auto miesiąc przed zdarzeniem miało wymieniane wszystkie filtry, olej 10w40, rozrząd z pompą, termostat. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i zna rozwiązanie.

 

Dzięki za uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja bym zobaczył czy może  pompowtryski nie byłyby do wymiany albo do regeneeracji  Miałem podobny problem no i takie coś mi pomogło , spytaj mechanika czy może to by było rozwiązanie. 

Edytowane przez michał JAGODA#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie