Skocz do zawartości

Problem z zapalaniem silnika?!


malysnk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem Audi a3 1.9tdi 105km z 2004r. Chciałbym się zapytać czy ktoś z Was się nie orientuje co może być przyczyną złego odpalania silnika głównie na zimnym silniku, choć przy odpalaniu na ciepłym też nie wygląda to za dobrze. Jednak aby odpalić go na zimnym muszę podgrzewać świece kilkakrotnie i zaraz po załąpaniu silnika muszę dodać trochę gazu ponieważ wygląda to tak jakby dostawał za mało mocy czy też ciśnienia na samym początku... Podpinałem ją pod komputer i nic nie pokazało , świece są ponoć ok zresztą stosunkowo nie dawno były wymieniane. Przejechane mam ponad 340tyś. a z tego co mi sugerował mechanik który podpinał ją pod komputer to że problem może być w pompie ciśnieniowej z przodu.... Proszę poradźcie mi co to może być i o co tu może  chodzić...?!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

 

Ten mechs miał na myśli tandem pompę? Filtry masz wymienione, w szczególności paliwa? W jakiej kondycji PD? Troszkę informacji by się przydało.

 

 Podpinałem ją pod komputer i nic nie pokazało

 

 Komputer się zepsuł?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam , to też jest jakaś myśl że komputer się zepsuł... No ale ostatnio byłem w innym punkcie i też komputer nic nie wykazał tylko dwa zapamiętane błedy tj. Miernik masy powietrza , oraz Temperatura wody. Ale mechanik wytłumaczył mi że to się tak dzieje za zwyczaj przy zmianie napięcia ( czyli jak pada akumulator i się go wymienia ) a tak właśnie było w moim  przypadku... Wiec jako że są to tylko zapamiętane błędy to nie jest przyczyną tego złego zapalania. Przy podpięciu pod komputer nie wykazało także nieprawidłowości na pompie paliwowej czy ciśnieniowej , wtryski i świece też ok , akumulator wymieniony , więc ja już kompletnie nie mam pomysłów.  Poniżej załączyłem filmik w którym pokazuje jak wygląda odpalanie tego samochodu bez względu na temperaturę na zewnątrz , wystarczy że samochód sobie odpocznie dłużej niż 10h. Czy ktoś wie co to może być...???!!! Upss sory ale jednak nie prześlę na tej stronie filmiku z odpalaniem ponieważ występuje ciąglę błąd 503 i jest do du... Ale jeśli byłby ktoś bardziej zainteresowany to piszcie na moją pocztę maly298@o2.pl , a tam to już na pewno wyślę filmik bez problemu...:D Pozdr!!!

Edytowane przez malysnk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie