Skocz do zawartości

Czy jest możliwość wstawienia Tiptronica zamiast Multitronica?


balawander

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Państwa.
We wczorajszym dniu kupiłem Audi A4 B6 1.8T 163KM z 2002r Avant, sprzedawca (komis) zarzekał się że na 1000% jest to Tiptronic i nie sprowadza samochodów z Multitronikiem. Przez telefon jak i przy świadkach pytałem się jego wielokrotnie podczas zakupu czy napewno to Tip on że tak. W domu czytając na spokojnie przetłumaczone dokumenty ze Szweckiego na Polski wyczytałem że skrzynia to Variomatic czyli Multitronic. Jeżdząc samochodem jak i wracając nim 300km do domu przy wciskaniu gazu obroty szły do góry i w miarę prędkości opadały o 500 i dalej rosły tak ponoć działa Tiptronic, czuć również było delikatnie zmianę przechodzącą z biegu w bieg, jak i naturalny warkot silnika jaki ma miejsce w manualu. Pytanie moje jest takie czy możliwe jest że Szwedowi padł Multitronic i po prostu przy wymianie skrzyni biegów postanowił wstawić Tiptronic, czy taka możliwość jest prawdopodobna/możliwa??? Bądź po prostu kupili auto z rozwaloną skrzynią i wstawili używany Tiptronic? Jak do takiego auta podejść? I w jaki sposób inny mogę rozpoznać żeby mieć spokojny sen że to nie Multi a jednak Tip? Nadmienię że skrzynię mam bez S (załącza się dopiero po wciśnięciu gazu do samego końca i ma 6 biegów, wiem że Tip ma z regóły 5 ale wyczytałem że po 2004r Tipy już miały 6 a Multi 7 biegów. Pozdrawiam i proszę o pomoc bo czuję jak ze stresu zaczynam siwieć smile.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

 

Wejdź pod auto i obejrzyj skrzynię, Jeżeli ma miskę olejową jest to tiptronic, jak nie ma to multi.

Sądząc po mocy auta 163 PS prawdopodobnie multi, tipy były od 180 PS.

 

 

Pzdr

Edytowane przez adamas
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie