Skocz do zawartości

Wentylator i ESP


str92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki mały problem. A3 8P 1.6 102km, dzisiaj po odpaleniu na zimnym zapaliła mi się kontrolka ESP i słyszałem że załączył się wentylator na maksymalne obroty. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko było ok. Oprócz tego auto sprawuje się dobrze, płyn chłodniczy jest, silnik rozgrzewa się normalnie, trzyma temperaturę. Co to może być? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, pokazuje jeden błąd: 16502 - ,,czujnik temperatury silnika wysokie napięcie, stała wartość na wyjściu lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem nowego tematu, staraj się proszę zawsze korzystać z wyszukiwarki. Rozwiązanie swojego problemu masz prawdopodobnie tutaj: http://www.auditimes.pl/topic/220-kontrolka-esp-spadek-temperatury-wentylator-od-chłodnicy/?hl=wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym jeszcze powrócić do tematu. Mianowicie: czujnik wymieniony, błąd skasowany, więcej sytuacja z wentylatorami się nie powtórzyła, błąd nie wyskoczył. Mam jednak pytanko. Od czasu wymiany czujnika zauważyłem, że po odpaleniu silnika (tylko na zimnym) przed dokladnie 1,5 minuty słychać jakby chodził wentylator, jednak po otwarciu maski żaden z nich nie działa. Po 1,5 min dźwięk ten znika i wszystko jest w porządku. Czy tak powinno być? Czy jednak jeszcze coś jest na rzeczy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik stwierdził, że nie ma problemu, błędu nie pokazuje, grzeje normalnie, trzyma prawidłowo, także wygląda, że jest ok, a wentylatory działają prawidłowo.

A ja sobie zrobiłem sam diagnoze i wydaje mi się, że ten dźwięk dochodzi z tej...pompy powietrza wtórnego (to coś walcowate przed komorą silnika). Wprawdzie jest to dość ciche, ale jednak ewidentnie przez te 1,5 minuty coś pracuje i najprawdopodobniej jest to właśnie ta pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie