Skocz do zawartości

Powyżej 180km/h spadek mocy


Annubis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Oczywiście przed założeniem nowego tematu szukałem na forum, ale nie znalazłem nic podobnego, dlatego zakładam nowy temat.

Otóż sprawa ma się następująco, podczas szybkiej jazdy, tzn chciałem się rozpędzić do 200km/h, przy prędkości 180km/h silnik traci moc, nie że nie ma już siły więcej pojechać, tylko w momecie pojawienia się prędkości 180km/h, tak jakby odłącza turbo (tak przynajmniej mi się wydaje), bo pedał dalej w podłodze i prędkość spada do 120km/h, tak jakbym jechał gołym dislem bez turbdoładowania. Pragnę dodać że nic nie wyświetla się na komputerze, jakiś błąd lub kontrolka check-engine. Po zatrzymaniu się i ponownym uruchomieniu silnika, znowu wszystko jest ok, mogę się rozpędzać bez problemu do prędkości 180km/h, potem znowu to samo.

Wiadomo, że nie potrzebuję jeździć 200km/h, 180km/h które jestem w stanie osiągnąć w zupełności wystarcza, ale chciałbym poznać co może być przyczyną tego, żeby potem z czasem nie były jakieś większe problemy z tego.

Dzięki za wszelkie udzielenia się w temacie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość nie pisz proszę posta pod postem - jak ktoś będzie znał odpowiedź, to na pewno odpisze. Moim zdaniem przyczyną pewnie jest turbina, jednak osobiście poczekałbym, aż wypowie się bardziej kompetentna osoba ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem okazał się widniejący błąd w komputerze P0230, po jego skasowaniu, auto bez problemu rozpędza się do prędkości 240km/h.

Muszę jeszcze dokładnie poczytać, co ten błąd oznaczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie