Skocz do zawartości

EGR i kierownica w Audi A4 B7


KrzysXP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem od kolegi Audi A4 B7 (kombi) rok 2005 120 KM poj 1496 jak być dokładnym i mam parę pytań. Jak już tu wyczytałem i powiedział mi kolega że problem występuję z EGR, czasem się zapale i traci moc. Mechanik mówi kupic nowy  znalazł mi na jakiejś stronie (niestety ja jej znaleźc nie mogę )nowy za 540 zł. A jak czytam tu niektórzy go sami czyścili, lepiej więc wyczyścić niż kupować nowy? Ja się na tym nie znam więc pytanie zapewne czy mechanikowi zechce się w to bawić... Pytanie 2 kierownica miejscu mi ładnie chodzi luźno delikatnie zaś przy jeździe w zakrętach jest takie wrażenie twardej sztywnej kierownicy że trzeba ciut siły by ją poruszyć. Nigdy takim autem nie jeździłem poprzednie laguna 1 i mazda 323F to na zakrętach kierownica mi chodziła delikatnie jedną rąsią. To tak ma każda audi ze względu na systemy i wagę? 3 rano długo mi kręci zanim zapali silnik potrafi dobre 4-5 sekund kręcić nim zapali, mechanik twierdzi że to norma bo silnik duży i paliwo musi wszędzie dojść jakieś takie tłumaczenie, też tak macie?

Edytowane przez michał JAGODA#
Staraj się proszę na przyszłość lepiej nazywać tematy i dla każdego pytania zakładać nowy temat. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co masz za silnik ? Pali dlugo to swiece filtr paliwa moze zapchany, egr wyczyscic jak brudny chyba ze masz zebatki zechlane to noweczka a kiera to moze maglownica uwalona sprawdz plyn i czy nie ma na niej wyciekow jak sa to regeneracja

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2,5 TDi. Mechanik mówi że mam niby bez zębatek EGR i nie da się wyczyścić muszę kupić nowy taki jak tu http://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/egr_zawoer_recyrkulacji-10911/audi/a4/a4-avant-8ed-b7/18413-2-5-tdi  tyle że w żadnym sklepie gdzie go reklamują obecnie nie ma na stanie. Kolega mówi że kierownica podczas jazdy jest lekko sztywna bo auto ma swoją wagę i nie ma luzów, stąd różnica do mazdy i renault gdzie lekki ruch kierownicą i auto od razu "rzucało". Wycieków nie ma, auto i tak idzie do przeglądu zwrócę uwagę na maglownicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie