Skocz do zawartości

Jaki silnik 116km,czy 140km???


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na naszym forum :) Moim zdaniem lepszy wyborem będzie silnik o pojemności 1.9 TDI, gdyż jest to sprawdzona jednostka napędowa i mniej awaryjna niż o pojemności 2.0. Niestety przy silniku 2.0 TDI bardzo często zdarzają się awarie turbosprężarek, pompowtryskiwaczy, kół dwumasowych czy nawet pękające głowice. Myślę, że przy normalnej jeździe silnik o mocy 1.9 TDI w zupełności Ci wystarczy ;)

P.S Przy zakupie samochodu radzę Ci podjechać do ASO i dokładnie sprawdzić historie samochodu, ponieważ na naszym rynku niestety roi się od szrotu... ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.Jestem zainteresowany kupnem audi A4 diesel,2006r.Mam dylemat,bo nie wiem,z jakim silnikem kupic autko 116km,czy 140km?????Ktora bryczka jest tanszsza w utrzymaniu,mniej awaryjna???Prosze o porade.Pozdrawiam!!

witam! 116 KM czy 140 KM ? oczywiscie 140 konny autko bedzie zdecydowanie szybsze, ale jak napisal kolega wyzej z tym silnikiem 2.0 TDI to bywaly rozne problemy poniewaz silnik z tego co slyszalem byl za szybko wprowadzony do sprzedazy, jednakze roczniki 2006 powinny juz byc wolne od tych wad.Sam uzytkowalem przez rok nowa A4 B8 2.0 tdi 143 KM i nic sie nie dzialo az pewnego dnia wstalem do pracy i zastalem puste miejsce :( silnik 1.9 napewno bedzie pewniejszy a 116 koni wcale w tym autko nie jest mulowate i malo pali. PRZED KAZDYM ZAKUPEM NIEWAZNE CZY TO 1.9 TDI CZY 2.0 TDI MUSISZ PODJECHAC NA STACJE DIAGNOSTYCZNA I PODPIAC POD KOMPA!!!!!! .. a co do kosztow utrzymania to 1.9 powinno byc tansze, bo to silnik sprawdzony!!sam osobiscie wybralbym chyba 1.9 choc serce podpowiada 2.0 tdi..... !!! tylko dokladnie sprawdz turbine, pompe podcisnieniowa( 1.9tdi) !!! udanego zakupu Pozdrawiam Misiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.0 TDI z oznaczeniem silnika bkd miały często problemy z głowicą, użytkownicy narzekali że drogie auto i taki feler powyżej 2005r chyba się poprawiło. Osobiście polecam 1.9 i zrobić program w dobrym zakładzie i będzie śmigać jak 2.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam myślę że zakup jednego czy drugiego ma swoje wady i zalety Ja zdecydowałem się na zakup 140KM i nie żałuje Jak narazie jest wszystko oki Wymieniłem olej, filtry, kpl rozrząd, pasek osprzętu z rolkami zaglądnąłem do nieszczęśliwego napędu pompy olejowej przy okazji "Imbusik" był całkiem spoko Wiadomo rozebrane to wszystko co się dało tam wymieniłem Samochód ma przejechane 150tyś.km 10 tyś zrobiłem ja od kupna Odpukać jest git Myślę że trafiłem na dobry egzemplarz Zresztą powiem tak jak będziesz dbał o autko to myślę że niespodzianek będzie jak najmniej :rolleyes:

Edytowane przez Jezu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

kolego ja zakupiłem rok temu a4 b7 2005 rok

tez miałem dylemat ktory silnik wybrać ale zdecydowałem się na 1,9 tdi 116km

i jestem bardzo zadowolony

na pewno jest to jednostka sprawdzona i niezawodna

a co do silników 2,0 to słyszałem już rożne opinie aczkolwiek nie znaczy to ze wszystkie się psuja

na pewno polecam ci wizytę w serwisie w celu sprawdzenia historii i przebiegu samochodu który zamierzasz kupić

ja tak zrobiłem i panowie wszystko mi powiedzieli

choć sprzedający zapewniał ze autko jest ok ja wolałem to sprawdzić

akurat jego słowa się potwierdziły

ale na pewno uważaj bo ja kupowałem samochód pól roku i dużo różnych składaków widziałem

tak ze życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilę obecną jeżdżę A4 Avant B7 2007 2.0, 170KM. Nie miałem na razie żadnych problemów. Spalanie samochodu mile zaskakuje, a przyjemność z jazdy niesamowita... ale ta przyjemność to już dotyczy chyba każdego audi ;).

W każdym razie wersję 170KM osobiście polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam myślę że zakup jednego czy drugiego ma swoje wady i zalety Ja zdecydowałem się na zakup 140KM i nie żałuje Jak narazie jest wszystko oki Wymieniłem olej, filtry, kpl rozrząd, pasek osprzętu z rolkami zaglądnąłem do nieszczęśliwego napędu pompy olejowej przy okazji "Imbusik" był całkiem spoko Wiadomo rozebrane to wszystko co się dało tam wymieniłem Samochód ma przejechane 150tyś.km 10 tyś zrobiłem ja od kupna Odpukać jest git Myślę że trafiłem na dobry egzemplarz Zresztą powiem tak jak będziesz dbał o autko to myślę że niespodzianek będzie jak najmniej :rolleyes:

Witam Jeżu zgadzam się z tobą od 10-ciu miesięcy mam b7 2,0 2006 rok zrobiłem prawie 30000 i jest ok. nie ma reguły czy kupi 1,9 czy 2,0 jak będzie dbał tak będzie miał ja nie narzekam pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie mam A4 Avanta z 2007 z 116KM jest i ekonomicznie i radości z jazdy też przysparza :). Silnik 1.9 TDI jest niezawodny i oznacza się wysoką kulturą jazdy

trochę tylko brakuje 6 biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Od sześciu miesięcy używam auta z silnikiem 140 KM BRE, realny przebieg 205000 km. Sam przejechałem około 10000 km, silnik jak do tej pory nie sprawiał żadnych problemów.

Przyjemność z jazdy ogromna.

Zapewne powtórzę wcześniejsze wypowiedzi, ale każdy silnik ma swoje plusy i minusy. Często te, które uważane są za niezawodne właśnie nam sprawią problem. Wszystko to tylko technika.

Gdy kupiłem swojego wcześniejszego "japończyka", już po fakcie na forach naczytałem się o awaryjnej sprężarce właśnie przy takim typie silnika. Szczęśliwie użytkuję pojazd od sześciu lat i sporo mu wkręciłem a o kłopotach ze sprężarką nic nie wiem.

Oczywiście nigdy nie zapomniałem o wymianie na czas oleju czy filtra powietrza itd.

Czyli jak ktoś wcześniej napisał jak się dba, tak się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle. tylko i wyłącznie 1,9 tdi. SILNIKI 2,O SĄ BARDZO WADLIWE. MOJ KOLEGA MAIŁ TEN SILNIK I NIE CHCE GO WIDZIEĆ WIĘCEJ NA OCZY. DOPIERO PO 2007R TE SILNIKI SĄ ULEPSZONE. JA mam 1,9 tdi i jestem bardzo zadowolony z tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie