Skocz do zawartości

Falowanie silnika na wolnych obrotach


Sondi

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim podłącz samochód pod VAG'a - jeżeli komputer nie wykaze żadnych błędów, wtedy spróbuj przeczyścić przepustnicę, natomiast jeśli to nie pomoże, to również przeczyść przepływomierz.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podłącz samochód pod VAG'a - jeżeli komputer nie wykaze żadnych błędów, wtedy spróbuj przeczyścić przepustnicę, natomiast jeśli to nie pomoże, to również przeczyść przepływomierz.

Pozdrawiam :)

Właśnie wróciłem od mechanika, okazało się że wystarczyło przeczyścić przepustnicę, więc rada się przydała. Teraz moje śliczne Audi a3 znowu płynnie pracuje.

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od mechanika, okazało się że wystarczyło przeczyścić przepustnicę, więc rada się przydała. Teraz moje śliczne Audi a3 znowu płynnie pracuje.

Dziękuje i pozdrawiam

Zamiast do mechanika proponowałbym następnym razem wyczyścić samemu. Nic trudnego, sam czyściłem kilka dni temu nie mając zielonego pojęcia. Kilka rad:

1.Luzujesz opaskę rury powietrza i ją zdejmujesz.

2.Odkręcasz 4 śruby przepustnicy na imbus.

3.Wyciągasz przepustnice (wcześniej odepnij węże i kostkę oraz linkę od gazu)

4.Czyścisz przepustnice (pędzelek, rozpuszczalnik i na błysk)

5.Składasz wszystko po kolei (ja zawsze składam przepustnice do kolektora na silikonie, żeby była szczelność)

6.Niech ktoś Ci VAGiem zrobi adaptacje.

Czasami wystarczy włączyć zapłon[tylko przekręcić kluczyk nie odpalając] na 5 min i przepustnica sama sie ustawi. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam, przeczyściłem przepustnice oraz przepływomierz nie robiąc adaptacji (czytałem, że sama się zrobi podczas jazdy - zrobiłem już 100km), a obroty dalej falują i do tego traci moc przy dodawaniu gazu, wie ktoś o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie