Skocz do zawartości

Check Engine i Spadki mocy.


Supreme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ostatnio zaczela mi sie pojawiac kontrolka check-engine. Dzwonilem do goscia od którego zakupiłem Audi i mówił, że to z powodu tankowania Gazu na stacjach innych niż Orlen i Statoil.
( To Shell czy Lotos maja gorszy gaz czy jak ? )
I tutaj pierwsze pytanko czy mozliwe zeby przez tankowanie na innych stacjach pojawiala sie ta kontrolka ? dodam ze nie za kazdym razem po tankowaniu na innych stacjach wystepuje ten problem. A jeżeli nie to co może byc nie tak i czy moze miec to zwiazek ze spadkami mocy.

2. Czasem mam wrazenie ze w samochodzie "braknie mocy". Najczesciej widze to zjawisko podczas jazdy na trasie. Dodaje gazu zrzuca bieg, silnik ryczy a wskazówka sie niewiele rusza a dodam ze to 2.0T 200KM wiec jest czym przycisnac, i jezdzac po miescie nie odczuwalem tego, dopiero po jakims czasie na trasie. Jakby przechodzil w jakis tryb eco

3. Mam zalozoną sekwencje gazowa STAG, czy to normalne, że samochód pobiera spore ilosci benzyny? ok 3-4litrow na 100km.
A srednie spalanie benzyny pokazuje kolo 12.5 przy w miare normalnej jezdzie bez wiekszych szalenstw.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i porady
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość gazu to rzeczywiscie zatankowanie gorszego lpg moze powodować zapalenie sie żółtej kontrolki check engine. 

Czy spadek mocy jest tylko na gazie? 

Co do pobierania wiekszej ilości benzyny,  to jest to w zimę zupelnie normalne - po prostu silnik później się nagrzewa i później przełącza na gaz. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o spadek mocy to tak jest to na gazie i zazwyczaj na trasie.  Jade sobie spokojnie 120km/h i nagle chce kogos wyprzedzic wciskam gaz skrzynia redukuje sobie biegi a tu jakby 100km a nie 200. A czasem trwa to doslownie sekunde i z 120 sie robi 150...

A co do benzyny to sprawa wyglada tak ze na trasie gdy samochod jest juz rozgrzany i jedzie na gazie to tez pobiera mi benzyne. Jezeli jade spokojnie to sa to znikome ubytki jednak przy przyspieszaniu widac jak wskazówka przesuwa sie na lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,  że ewidentnie przyczyną Twoich problemów jest instalacja gazowa -  być może trzeba wymienić filtr od gazu lub ponownie wyregulować instalacje gazową.  Podjedz do serwisu lpg -  tam rozwiążą wszystkie Twoje problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie