Skocz do zawartości

Dziwne stuki dochodzące z tyłu auta .Pomocy


Marcin1987

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2-3 miesięcy w mojej b6 avant słychać dziwne stuki dochodzące jakby z bagażnika.poczatkowo myślałem,że coś mi lata po bagazniku więc wyciągnąłem wszystko i problem nadal występował.sprswdzilem koło zapasowe i dobrze jest dokrecone.stuki występują jak najeźdźam na dziury lub jak jadę po bruku to wtedy jest naprawdę mocne walenie.dzwiek jest taki jakby bagażnik był niedomkniety i uderza jadąc po nierownosciach.sprawdzalem go i nie ma luzów .Zrobiłem próbę z kolegą to nawet trzymał nogami bagażnik siedzac w nim i bicie i tak było więc to nie leży problem po jego stronie.jakies pomysły co to może być?Amortyzatory?Kolegą który siedział z tyłu mówił,że wydaje mu się ,że dźwięk dochodzi że środka ale jak nie bagażnik to co?Coś pod zderzakiem???,sam już nie wiem.strasznie te dźwięki są denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przyczyn stuków w samochodzie może być wiele i obstawiałbym raczej jedną z części układu zawieszenia, jednak z perspektywy forum ciężko powiedzieć coś więcej i warto podjechać na stację diagnostyczną i sprawdzić wahacze, łożyska czy uleje, które mogą być wybite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, mam podobny problem ze stukami w tylnej części - występują głównie przy hamowaniu lub ruszaniu, taki głuchy stuk. Na przeglądzie diagnosta, gdy mu to zgłosiłem stwierdził, że może to być jakiś element wewnętrzny w tylnym tłumiku. Tłumik jest wiekowy, jak będę wymieniał to sprawdzę jak wygląda w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie