Skocz do zawartości

Silnik pobiera olej


Luty

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy , zwracam się do Was z prośbą może ktoś już podobny temat przerabiał jak mój, i jest mi w stanie coś mądrego doradzić.

Otóż jestem posiadaczem Audi A 5 2,0 TFSI z 2009 roku i mam problem ponieważ pobiera dużo oleju, dochodzi już do 1 litra oleju na 450 km.

Wiem już, że silnik kwalifikuje się do naprawy ,ale gdzie ten remont zrobić czy w serwisie Audi (gdzie zakładam że będzie duży koszt) czy gdzieś u dobrego sprawdzonego mechanika ?

Słyszałem że są dwie metody naprawy :kapitalny remont ,albo mniej kosztowne uszczelnienie silnika.

Bardzo proszę o pomocne opinie i podpowiedzi ..Jestem z Warszawy.

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niestety, najprawdopodobniej jedyną skuteczną metodą jest regeneracja silnika. Po poziomie zużycia oleju wnioskuję, że usterka jest na etapie zaawansowanym. Nie wiem, na ile sprawa jest jeszcze aktualna, ale ja po 2 miesiącach od zakupu (A5 2.0 TFSI, 2010) zdecydowałem się na usunięcie wady (ponad 1 litr na ok. 1000 km). Poczytałem, popytałem i zdecydowałem się na http://autowozniak.pl/

Wymiana bloku silnika i regeneracja podstawowych elementów okołoolejowych. Póki co jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Karol

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie