Skocz do zawartości

Wskaźnik poziomu paliwa


szymek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich . Mam problem z swoja Audi Jest to A4 B6 1.8 T 150 km . Mianowicie wskaznik poziomu paliwa oszukuje a ponadto nie wskazuje . Po odpaleniu samochodu na Fis pokzuje 0 km i swieci sie rezerwa , po przejechaniu kilku km wskazowka podnosi sie i tak stopniowo ale rezerwa nadal sie swieci , i oczywisiscie poziom paliwa jest nieprawidłowo wskazywany. Prosze o pomoc w tym temacie .Z góry dziękuję . Pozdrawiam 

Edytowane przez michał JAGODA#
Przeniosłem temat do odpowiedniego dzialu i zmienilem nazwe tematu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prawdopodobnie zaciął się pływak i dlatego masz błędny pomiar paliwa, musisz go po prostu wymienić na nowy, to dosyć częsta i popularna usterka. Koszty naprawy nie powinny być wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam serdecznie. U mnie tez pojawil sie problem ze wskaznikiem paliwa.  Otóż wskaznik dziala tylko wtedy gdy auto jest zatankowane do pełna i w miare z upływem przejechanych kilometrów schodzi wskazówka ale tylko delikatnie a gdy paliwa jest mniej to zwsze pokazuje mi wskażnik maks. Dodam ze na wyświetlaczu pokazuje prawidlową ilośc kilometrów do przejechania a rezerwa zapala sie dopiero jak pozostaje 70km. Gdzie może byc problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem leży pewnie po stronie wskaźnika. U mnie jest podobny problem. Po wymontowaniu pompki i oczyszczeniu pompki problem został. Kilometry mi pokazuje do przejechania na tym co mam wyświetlone na fis. Na wskaźniku który wariuje nic niestety nie moge okreslic ile mam paliwa.u Mnie jak rozebrałem jak docinałem ten cały pływak i bylł zabity brudem. Wyczyściłem pływak i nic to nie dalo. Zapewne wskaźnik Ci się zaciął w zegarach . U mnie jest tak ze jak zatankuję to wędruje do góry ale strasznie wariuje góra, dół . Niestety mogą być do rozebrania zegary. Ja się w to nie bawię bo mi fis pokazuje i jest bezbłędny co do km. Jeśli Ci nie przeszkadza że nie pokazuje wskaźnikiem( jezdze na tym trasy ponad 1000km i mnie nie zawiodlo) To to olej.jak jednak chcesz to zrobic rozbierz licznik albo kup używany i bedzie zapewne ok. 100% nie daje ze pomoże ale raczej jest to wina licznika

 

Edytowane przez michał JAGODA#
Zwracaj proszę uwagę na znaki interpunkcyjne i błędy ortograficzny bo aż oczy bolą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podejrzewam ze to własnie wskaźnik będzie się zacinał tym bardziej ze identyczny problem jest ze wskaźnikiem temperatury. Z tym paliwem to bym się nie przejmował , bo wyświetlacz pokazuje prawidłowo, ale jednak wskaźnik temperatury przydałoby się mieć sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie