Skocz do zawartości

Radio + tekst radiowy


qubak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pytanie bardziej ogólne dla Audi z nowym systemem MMI.

Niestety nikt nie był w stanie odpowiedzieć na mojej pytanie:

podczas słuchania radia na głównym ekranie wyświetla się nazwa stacji oraz ikonka 'i' informująca, że dostępny jest teks radiowy - włączenie RDSa nie pokazuje informacji takich jak to miało miejsce w starszych modelach. Zauważyłem, że wybierając inny kraj dla logotypów zamiast nazwy stacji radiowej, przewija się tekst (godzina, częstotliwość, kto śpiewa itp). Włącznie tekstu radiowego to zupełnie inna opcja, w której nie ma logo stacji tylko są wpisywane informacje o bieżących sprawach...

W przypadku radia internetowego, odtwarzania muzyki przez BT albo z innych nośników wyświetla się informacja o utworze itp itd...

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś dlaczego tak się dzieję?

Jak będę miał chwilę to porobię zdjęcia i pokaże o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączam się do wątku. Byłem w serwisie w tej właśnie sprawie ale panowie stwierdzili, że widocznie stacje nie nadają rozszerzonych informacji. Dodam, że na ekranie mimo wielkiego kolorowego logo stacji i literki   nie ma nic więcej tylko dużo czarnego tła.  Nie trafiło do mnie, to dość dziwne wytłumaczenie serwisu, gdyż radia niemal sprzed dwóch dekad taka możliwość miały w standardzie. Sprawdzono oprogramowanie MMI i jest ponoć aktualne. Może ktoś wie coś więcej na ten temat. Pozdrawiam, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

U mnie wyglada to tak że trzeba chwilkę zaczekać aż ekran pokaże właśnie jedynie aktualnie słuchaną stację (nie listę) i wejść w ustawienia (plusik) i włączyć tekst radiowy.
Patrz instrukcja na foto.

Rzeczywiście nie wszystkie stacje nadają w tej technologii ale ogólnie całkiem sporo informacji tam można wyczytać, łącznie z najważniejszymi informacjami.
Podróżując po Polsce zauważyłem że nie w każdym regionie są te informacje wyświetlane. Może zależy to od technologii regionalnych nadajników radiowych (?)

 

 

  

tekst radiowy.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie