Skocz do zawartości

Ubytek oleju silnikowego


wodzu59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !! Taki problem -systematycznie ubywa mi olej silnikowy.Wymiana była 3 miesiące temu a już były 4 dolewki.Dłuższa i dynamiczna jazda po około 800-900 km to kontrolka ostrzegawcza.Pod maską sucho !!!! Czy ktoś ewentualnie miał taki problem? Z góry dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poczytaj na necie SPALACZBENZYNY  ........ jest tam krok po kroku czemu i co zrobić  ....... pisze o 2.0 tfsi 

http://www.spalacz.pl/dolewania-oleju-ciag-dalszy-20-tfsi-audi-a4

Ważny jest rocznik produkcji silnika  . Ja mam q5 2.0 tfsi z  pażdziernika 2014 r, obecnie 55 tys przebiegu i oleju nie bierze ( kupiłem 7 m-cy temu ....... miał 47 tys ........... ale przed kupnem czytałem trochę co i jak -  mimo że kupiłem od znajomego leasingowca - stąd wiem kto i co pisze ) Nie wiem dokładnie jak z 1.8 , ale SPALACZ wiedział będzie .  . Podobno do 2012 i modelach sprzedawanych w 2013 ale z silnikiem produkowanym do 2012 r -  w tych silnikach był problem . SPALACZ dokładnie opisuje co , gdzie można , i w jakiej cenie zrobić . To solidny facet , odpisuje na maile i dale konkretne wskazówki . 

Edytowane przez witekbeata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczególnie Ciebie Juicer-świetna odpowiedź. Po prostu nieoceniona wskazówka !!!! że się chce Tobie udzielać. Tak czy owak to moje pierwsze quatro więc nie znam wszystkich objawów.Wyczytałem że auto może mieć dolewki do 0,5 litra na 1000 km. Jeżdżę dużo więc już nie wkręcam sobie .Dolewam i jeżdżę.Jakby coś się działo to napiszę.Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie