Skocz do zawartości

Ikonka silnika po remoncie


A81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczką Audi A4 Avant B8 2009 r 2.0 TFSI 180 KM, benzyna, skrzynia manualna. Standardowo miałam problem z braniem oleju. Zrobiłam remont silnika. Oleju już nie bierze…. Natomiast pojawił się inny problem. Po przejechaniu 400 km wyskoczyła mi na desce pomarańczowa ikonka silnika i zaczął silnik nierówno pracować. Pojechałam podłączyć pod komputer i wyszło, że za wysoka temperatura oleju. Wymieniłam olej (podobno silnik się układa). W oleju, który był zlany z silnika było czuć benzynę. Zostawiłam auto do obserwacji ale nic nie znaleziono. Stwierdził facet w warsztacie, że może silnik się układa i wymiana oleju pomoże. Pomogło na tyle, że ikonka silnika wyskoczyła nie po 400 km tylko po 600 km. Znowu pojechałam do podpięcia na kompa i tym razem wyskoczył błąd coś „mieszanka paliwo – powietrze” – dokładnie się na tym nie znam ;(. W oleju już nie czuć benzyny. Gościu z warsztatu nie wie co to może być. Twierdzi, że sondy lambda są ok. Jedyne co to podejrzewa, że przepływomierz może zaczynać się psuć ale tez 100% pewności nie ma. No i nie wiem co teraz robić. Wymieniać przepływomierz (a jeśli to nie to to szkoda kasy)? Miał ktoś kiedyś podobny przypadek? Przecież nie będę co 500 km jeździć i kasować błędu na kompie.

POMOCY!

Dodam jeszcze, że był robiony remont silnika i rozrząd.

Edytowane przez A81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie