Skocz do zawartości

brak reakcji na kluczyk , blokada kierownicy


katomsmart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Wczoraj nie uruchomiłem samochodu . Po włożeniu kluczyka do stacyjki AUDI Q7 uruchomił się MMI , natomiast nie włączyły się zegary i wyświetlacz komputera między zegarami , a kierownica pozostała zablokowana . Po przekręceniu kluczyka bez zmian i brak zapłonu . Zamek centralny działa z pilota , szyby i dach z pilota się otwierają , akumulator jest nowy . Nie można również zmienić położenia dźwigni zmiany biegów z P na N , żeby odblokować koła i wciągnąć auto na lawetę . Niezły KANAŁ . Może ktoś z Was miał podobny przypadek i udało się go rozwiązać .

Pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc . Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie dziś dołączyłam do forum i szukam pomocy w tym samym temacie mam identyczny objaw problemu na codzień mieszkam w Anglii i już kilku mechaników odmówiło mi odsyłając do serwisu audi co będzie bardzo kosztowne ,proszę jeśli możesz podpowiedzieć co było w twoim przypadku będę bardzo wdzięczna bo jestem bez żadnej konkretnej diagnozy a jeszcze jako kobieta można mi pewnie wszystko kazać wymienić dzięki bardzo za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

miałem podobnie u siebie w q7, padł moduł ECU który znajduje się z prawej strony na podszybiu, niestety audi zastosowało tam korek plastykowy i po deszczu dostaje się do niego woda i uszkadza, koszt nowego i zaprogramowania to około 2 tyś zł, po wymianie ecu silnik odpalił za 1 razem, wszystko wróciło do życia, korek zakleiłem silikonem a z 5 litrowej bańki plastykowej wyciołem bok i zasłoniłem ecu aby nie mogła się do niego dostać woda.534837793_20210807_0521351.thumb.jpg.673d0f0bf934e0bcd6fc5aa1df2f2830.jpg

20210809_063636[1].jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Brakiem reakcji na kluczyk i blokadę kierownicy( to najprawdopodobniejsza przypadłość) a  w Audi są mikroprzelączniki w stacyjce. Stacyjka po prostu nie widzi kluczyka, stąd brak reakcji. Zdjęcie poglądowe https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-blokady-kierownicy-audi-a6-c6-q7-12570909860

Edytowane przez Krzysztof73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem podobny problem.

Brak reakcji na kluczyk: - kontrolki po przekręceniu kluczyka nie zapalają się, kierownica zablokowana, skrzynia zablokowana - Rado gra, światła się świecą, aku ok, oba kluczyki sprawdzone i nic.

Podpiąłem interfejs, skasowany błąd w panelu elektronika i po problemie - autko ożyło 

Co może świadczyć, że kończy się przekaźnik blokady kierownicy 

Edytowane przez Iromax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie