Skocz do zawartości

Światła dzienne LED w Q5 2009


krzynow

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.09.2018 o 23:05, krzynow napisał:

Awaria prawego przedniego led, czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie.

Witam,

Czytałem gdzieś na Niemieckim forum ze w sterowniku od reflektora wystarczy diodę wymienić.

U mnie nie świeci się lewy pasek LED dioda już zamówiona w poniedziałek powinna być, dam znać czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Diody naprawione. Winny był moduł LED który jest w lampie, zamówiłem wymieniłem i działa. Moduł w moim przypadku miał Nr 8R0 907 472 w drugiej lampie mam Nr 8R0 907 472 A. Ten mój uszkodzony w/g sklepu wymienia się na 8R0 907 472 B, ale ja kupiłem używany 8R0 907 472 i na razie działa. Podobno to że padają to standard, są jednak firmy które go naprawiają. Wysyłasz uszkodzony oni naprawiają i ci odsyłają. piszą że po naprawie będzie działał dłużej niż nowy i to kosztuje od 150 do 200 zł. Nowy oryginał w sklepie to około 750 zł.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

mi siadł przedni lewy led w tym samym modelu. komputer pokazuje tak samo awarie modułu led. Wystarczy kupić zamiennik czy lepiej zainwestować w oryginał? a może tak jak sugeruje krzynow wysłać do naprawy uszkodzony moduł?

Ktoś coś podopowie na bazie własnych doświadczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc zamiennik, ale ja bym szukał używanego oryginału, albo naprawiał swój. (Podobne pieniądze a oryginał to oryginał) z tym że sprawdź, jaki masz numer na tym zepsutym module , bo tak jak pisałem różnią się. jak wtedy wymieniłem tak do dzisiaj spokój. Był jeszcze problem z wykręceniem lampy bo w moim przypadku mam aktywny tempomat. A żeby wyjąć lampę musiał bym odkręcić zderzak a to by się wiązało z kalibrowaniem radaru. W serwisie za kalibrację krzyknęli ponad 1000 zł. Na szczęście to była prawa strona, więc po wykręceniu filtra dało się tam dojść. Aż się boję myśleć co by było z lewej gdzie nie ma co wykręcić. Sam moduł to dwie śrubki i wtyczka. Napisz jak poszło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

w mojej Q5 też nie świeci prawy led i ktoś mi powiedział, że chyba trzeba wymienić całą lampę a tu się okazuje, jak sobie poczytałam bardziej doświadczonych w użytkowaniu Q5 kolegów, że tylko pasek led. Dzięki Panowie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam podepne sie do tematu.mam podobny problem ale u mnie prawa lampa led ( pasek led ) swieci mocniej niz lewy po przejściu w tryb dzienny i wyskakuje komunikat na desce po przetlumaczeniu : swiatla pozycyjne swiatlo do jazdy dziennej awaria. Mozliwe ze uszkodzony jest modul drl ? Przerabiał ktos ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam podobny problem,  wczoraj lewe ledy zaczeły migać i w koncu  zgasły. Pomyslałem ze to moduł led i zamieniłem je miejscami z drugą lampą ale niestety nie było różnicy. Na zmienionym module ledy i tak nie swiecą. Macie możę jakieś pomysły? Czy trzeba wymieniać całą lampe? Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie każda lampa miała inny moduł (inny numer) może to ważne, może jakoś to elektronika rozróżnia. To chyba nie jest przypadek, że są różne numery części.

Wracając do mojego przypadku (czytaj wyżej) do dzisiaj jest wszystko w porządku. Temat zamknięty.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie